Anasayfa / +Manşet / Apple AIDS’LE Mücadele İçin Kırmızı iPhone’u Piyasaya Sürecek
red iphone
red iphone

Apple AIDS’LE Mücadele İçin Kırmızı iPhone’u Piyasaya Sürecek

Aplle geçtiğimiz yıllarda AIDS’le mücadele için piyasaya sürdüğü ipod modeli oldukça beğenilmişti. Bu yıl da yine aynı yöntemle fakat farklı bir cihazla beraber getirilecek yenilik merakla bekleniyor.

Apple, 2017 yılında piyasaya süreceği ilk ürünün iPad’in yeni bir serisi ve özel tasarımı olan kırmızı renkte iPhone’lar olacağını açıkladı.

Bu özel seri iPhone’un ise önemli bir anlamı var; AIDS’e karşı yürütülen bir kampanya olan ‘Red’e (Kırmızı) destek verecek.

BuzzFeed’in haberine göre güncellenmiş iPad’ler 9.7 inçlik boyutta olacak. Cihazda yine retina ekran kullanılıyor; fakat iPad Air 2’deki A8X çipi yerine A9 çip bulunuyor.

Yeni iPad önümüzdeki Cuma günü ABD’de satışa çıkacak. Başlangıç fiyatı ise Air 2’den 70 dolar daha ucuz, yani iPad severler bu yeni cihazı 329 dolara satın alabilecek.

Kırmız iPhone’un özellikleri ise şu anda piyasada bulunan iPhone 7 ve 7 Plus modelleri ile hemen hemen aynı. Bu model de 24 Mart Cuma günü piyasaya çıkacak.

Apple yeni kırmızı modeli için meraklılarına şu fotoğrafla göz kırptı.

Ürünlerin piyasaya sürüleceği sinyalleri ise internet mağazasının gece yarısından hemen sonra çökmesiyle geldi. Çünkü bu Apple dünyası için zaman zaman yeni bir ürün çıkacağına işaret eden bir gelişmedir.

Ancak yeni tabletler, şirketin son üç aylık kazanç raporundaki oldukça yavaşlamış iPad satışlarının halka sunulmasından sadece haftalar sonra geliyor. Şirkete göre, Apple toplam 13.3 milyon iPad sattı. Bu da 5,5 milyar dolarlık gelir elde etmek için yeterli bir rakam. Fakat öte yandan 1 yıl öncesine göre iPad’in satış rakamları %19’luk, yıllık cirosu ise 22’lik bir düşüş gösteriyor.

Apple 2006 yılında da AIDS ile mücadele etmek için kırmızı bir özel baskılı iPod nano’yla piyasada varlığını göstermişti.

O tarihten bu yana, şirket (Red) markalı Apple ürünleri ile toplam 130 milyon dolardan fazla gelir elde ederek AIDS mücedelesinde yer aldı.

Apple CEO’su Tim Cook, şirketin çabalarından dolayı (Red) adına yaptığı bir röportajda şunları söyledi;

“Bu konudaki görüşüm – ki bazılarınınkinden farklı olduğunun da farkındayım – insanların değerleri olduğu gibi şirketlerin de değerleri olmalıdır. Bizim Apple’daki değerlerimizden biri ise, harika bir şirket olma fikrinin bir kısmı da dünyayı bulduğunuzdan daha iyi bir yer olarak bırakmaktır.”

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

akp mhp

AK Parti ve MHP Arasındaki İttifak Görüşmeleri Tamamlandı

AK Parti-MHP Milli Mutabakat Komisyonunun ittifak konusundaki çalışmaları tamamlandı. Milli Mutabakat Komisyonunun AK Parti Heyeti …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir