Anasayfa / +Manşet / İran’ın Türkiye’yi Küstahca Tehdit Etmesi!

İran’ın Türkiye’yi Küstahca Tehdit Etmesi!

İran’dan gelen açıklamada Türkiyw Irak sınırında gerçekleşen Irak terör örgütü olan PJAK’la girilen çatışmada İran’ın iki askerini şehit olmasıyla Türkiye’ye sert tehditlerde bulunuldu. Yapılan açıklamada İran yetkilisi Türkiye’ye sert karşılık vereceğiz dedi.

İran Emniyet Genel Müdürlüğü Sınır Muhafızları Komutanı General Kasım Rızayi, 2 İranlı askerin ölümü 7 askerin yaralanmasıyla sonuçlanan PJAK’ın düzenlediği saldırıya sert karşılık vereceklerini ifade etti.

KÜSTAH İRANLI, TÜRKİYE’Yİ TEHDİT ETTİ

Türkiye sınırına yakın bir bölgede dün akşam terör örgütü PKK’nın İran kolu PJAK’ın saldırısı sonucu iki askerini kaybeden İran, olaydan Türkiye’yi sorumlu tuttu.

“İLK ADIMLARI ATTIK”

İranlı General, “Kesinlikle bu eyleme sert karşılık vereceğiz. Olaydan Türkiye’yi sorumlu görüyoruz. Diplomatik kanallardan da konuyu takip ediyoruz ve bu konuda ilk adımları da atmış bulunmaktayız” diye konuştu.

PJAK UZUN ZAMANDIR İRAN’A SALDIRMIYOR

Dün akşam Hakkari sınırına yakın bir bölgede PJAK’la İran güvelik güçleri arasında çıkan çatışmada biri binbaşı, diğeri asteğmen 2 asker hayatını kaybetmiş, 7 asker de yaralanmıştı.

PJAK, uzun zamandan beri İran’la çatışmazlık içinde bulunuyordu

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

şehit

Türkiye Şehitlerini Uğurluyor!

Adana Şehidini Uğurladı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrin kentinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir