Anasayfa / +Sondakika / Somali’deki Bombalı Saldırı!
bombalı saldırı
bombalı saldırı

Somali’deki Bombalı Saldırı!

ADDİS Afrika Birliği Komisyonu, Somali’nin başkenti Mogadişu’daki terör saldırısını kınayarak, Somalili liderlere bölünmüşlükten uzak durmaları çağrısında bulundu.

Komisyon Başkanı Musa Faki, yaptığı yazılı açıklamada, Mogadişu’daki terör saldırısını kınayarak, sürdürülebilir güvenlik ve barışın sağlanması konusunda desteklediklerini ifade etti.

Saldırı sonrası birlik ve beraberliğin önemine işaret eden Faki, Somalili liderleri, ülkedeki bölünmüşlüğün üstesinden gelmeye ve federal devletin her kademesinde uyumu yeniden inşa etmeye çağırdı.

Faki, kalıcı barış, güvenlik ve uzlaşı çerçevesinde Somali halkının taleplerinin karşılanmasında birlik ve beraberliğin ön şart olduğunun altını çizdi. Faki, uluslararası topluma da Somali kurumlarının terör örgütleriyle mücadelesinde daha koordine edilmiş ve güçlü uluslararası desteğin sağlanması konusundaki bağlılığını yinelemesi çağrısında bulundu.

Komisyon Başkanı, Somali’de son yıllarda elde edilen güvenlik kazanımlarının yeterli ve gerekli desteğin sağlanmaması durumunda korunmasının zor olduğunu vurguladı.

Somali’nin başkenti Mogadişu’da dün düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 231’e yükseldiği açıklanmıştı.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

tsk

TSK’dan Acı Haber!

Dün 11 askerin şehit olduğu Zeytin Dalı Harekatı’nın 23. gününde bir acı haber daha geldi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir