Son Dakika
Anasayfa / +Manşet / Trump İçin Tehlike Çanları Çalıyor!
trump
trump

Trump İçin Tehlike Çanları Çalıyor!

ABD’de 2 günde yaşanan olaylar sonucu Trump’ın azledilmesi sürecinin başlatılması gerektiği tartışmalarını alevlendirdi. Önce Trump’ın Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile ‘gizli bir istihbari’ bilgiyi paylaşması, ardından Trump’ın geçtiğimiz günlerde görevden aldığı FBI Başkanı James Comey’den, eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn hakkında Rusya ile ilişkilerinden dolayı açılan soruşturmanın kapatılmasını istediği iddiası her ne kadar Beyaz Saray tarafından yalanlansa da bu sürecin başlatılması gerektiği düşüncesini önleyemedi.

Washington Post gazetesi geçtiğimiz günlerde Trump’ın Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov ile yaptığı görüşmede bir başka ülkeden gelen çok gizli bir istihbaratı paylaştığını bildirdi.

Washington Post’un iddiasına göre Donald Trump, Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov’la IŞİD hakkında “son derece gizli bilgiler” paylaştı.

Trump ise bu iddiaya verdiği yanıtta “Başkan olarak, Rusya ile, terörizm ve havayolu güvenliği konularındaki bilgileri, önceden duyurulmuş bir Beyaz Saray görüşmesinde paylaşmak istedim ki buna mutlak olarak hakkım var. İnsani sebeplerin yanı sıra, Rusya’nın IŞİD ve terörizm konularındaki mücadelesinde de vites artırmasını sağlamak istedim.”  dedi.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

Yolcu Sadakat Programı Yeniden Hizmete Sunuluyor

Sunexpress havayolu firması tarafından geliştirilen yolcu sadakat programı SunPoints bir süredir aktif değildir. Bu sisteme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir