Anasayfa / +Manşet / Okulda Kan Donduran Taciz
cinsel istismar
cinsel istismar

Okulda Kan Donduran Taciz

Antalya’nın Kumluca İlçesi’nde görevli olan jandarma ekipleri araç içinde uygunsuz halde kişilerin olduğunun ihbarını aldılar. Olay yerine giden jandarma ekiplerinin karşılaştıkları manzara gözler yaşartıcıydı. Bir ortaokulda müdür olarak görev yapan Ö.T.’yi 18 yaşındaki erkek lise öğrencisine cinsel istismarda bulunurken yakalandı.

Gözaltına alınan Ö.T., ismi açıklanmayan lise öğrencisiyle birlikte karakola götürüldü. İfadesi alındıktan sonra savcılığa sevk edilen Ö.T., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

AÇIĞA ALINDI

Olayla ilgili başlatılan soruşturmanın ardından müdürvekilinin görevden alındığı açıklandı.
Evli ve 2 çocuk babası Türkçe öğretmeni Ö.T.’nin, başka bir okulda müdür yardımcılığı yaparken bir süre önce söz konusu ortaokula müdürvekili olarak atandığı öğrenildi. Cinsel istismara uğrayan lise öğrencisinin, sık sık Ö.T.’nin daha önce görev yaptığı okula gittiği kaydedildi. Ö.T.’nin lise öğrencisini yeğeni olarak tanıttığı ileri sürüldü.

‘BU TÜR İNSANLAR CAMİADAN TEMİZLENMELİ’

Eğitim İş Genel Başkanı Mehmet Balık, ilçede büyük tepkiye neden olayla ilgili “Bu tür insanlar camiadan temizlenmeli. Gereken cezaya çarptırılmalı. Milli Eğitim Bakanlığı acilen konuya el atmalı, benzer vakaların yaşanmaması için gereken tedbirleri almalı” diye konuştu.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

Kars Eski Kaşar

Hem yöresel hem de farklı bir kahvaltılık denemek isteyenlerin tercihi olan Kars eski kaşar peyniri, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir