Anasayfa / +Manşet / Almanya’da Türkiye Düşmanlığı Mı Başlıyor?
almanya
almanya

Almanya’da Türkiye Düşmanlığı Mı Başlıyor?

Almanya İçişleri Bakanı Thomas De Maiziere Türkiye’nin Almanya’da ‘FETÖ aleyhine casusluk yaptığı ‘ iddaları üzerine Ankara ile Berlin arasındaki krizin daha da derinleştirecek bir hal aldığını dile getirdi. Maiziere Alman medyasında çıkan haberlere şaşırmadığını, listedeki isimlerin teker teker inceleneceğini söyledi.

Maiziere, “Türkiye’ye birkaç kez, bu tür faaliyetlerin kabul edilemeyeceğini söyledik. Gülen hareketi hakkında ne düşünürseniz düşünün, burada Alman yasaları geçerlidir ve burada yaşayan vatandaşlar hakkında yabancı devletler casusluk yapamaz” dedi.

MAASSEN: KİMSE GÜLEN’İN DARBEDEN SORUMLU OLDUĞUNA İNANMIYOR

Öte yandan Almanya’daki Anayasayı Koruma Teşkilatı Başkanı Hans-Georg Maassen Türk güvenlik birimleriyle işbirliklerinin ‘sorunlu’ olduğu açıklamasında bulundu. Türk hükümetinin ‘Fethullah Gülen yanlılarına ilişkin suçlamalarında yeterli kanıtı olmadığını’ öne süren Maassen, “Sanırım Türkiye dışında hiç kimse darbe girişiminden Gülen yapılanmasının sorumlu olduğuna inanmıyor. En azından Türkiye dışında yaşayıp, Türk hükümetinin buna ikna ettiği kimseyi tanımıyorum” şeklinde konuştu.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

çavuşoğlu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Mevkidaşlar ile Görüştü!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “DEAŞ’la Mücadele Uluslararası Koalisyonu (DMUK) Dışişleri Bakanları Toplantısı” ve “Irak’ın Yeniden İmarı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir