Anasayfa / +Manşet / Antalya’da Yıldırım Faciası!
yıldırım
yıldırım

Antalya’da Yıldırım Faciası!

Antalya’da kafeye düşen yıldırım masayı ikiye böldü. Müşterilerin 2 dakika önce boşalttığı alana düşen yıldırım kafenin çatısını deldi, ilçede çıkan hortum seralarda zarara sebep oldu.

Antalya’nın Kumluca ilçesinde gök gürültülü şekilde yağan sağanak yağmur, hortuma dönüştü. Seraları yerle bir eden hortumun ardından ilçe merkezinde bir kafeye yıldırım düştü. Müşterilerin birkaç dakika önce kafeden ayrılmaları faciayı önledi.

Kumluca İlçesinde akşam saatlerinde etkili olan yağmur ve fırtına sırasında Narenciye Mahallesinde bir kafeye yıldırım düştü. Yıldırım düşmeden iki dakika önce müşterilerin, şans eseri yıldırımın düştüğü alandan ayrılmaları olası bir faciayı kaybını önlerken kafede maddi hasar meydana geldi. Çatısı delinen kafede bulunan bir masa ortadan ikiye ayrıldı. Yıldırım düşen cafenin Sahibi Ali Fuat İşitemiz “Aşırı yağmur vardı. Müşteriler Domino oynuyordu. Oyun bitmişti. Müşteriler oyunun ardından cafenin iç bölümüne geçmişlerdi. Birden bir gürültü koptu ve yıldırım düştü. Ne olduğunu anlamadık.

Cafenin çatısını parçaladı, kafedeki masayı ikiye böldü. Çok korktuk” dedi. Ayrıca, İlçeye ağlı Mavikent Mahallesinde de aşırı yağmur ve hortum seralara zarar verdi. Aniden bastıran sağanak yağmur yüzünden sel tahliye kanalları taştı. Kumluca Belediyesi Fen İşleri Ekiplerinin yaptığı çalışmalar sayesinde vatandaşlar selden zarar görmedi. Ama hortum çok sayıda seranın çökmesine ve naylonların yırtılmasına sebep oldu. Hortumdan meydana gelen zararların tespiti gün ağarınca yapılacak. Hortumu gören vatandaşlar,” Yağmur yağıyordu. Aniden bir ses duyduk. Hortum seraları yıktı geçti” dediler.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

Alarm Sistemleri

Alarm sistemleri insan güvenliği için oldukça önemlidir. Bu sistemler sayesinde kolluk güçleri olay mahalline tam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir