Anasayfa / +Manşet / Çavuşoğlu, 21 Ocak’ta Bağdat’a Gidecek!
mevlut çavuşoğlu
mevlut çavuşoğlu

Çavuşoğlu, 21 Ocak’ta Bağdat’a Gidecek!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Anadolu Ajansı Editör Masası’nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Çavuşoğlıu, 21 Ocak’ta Bağdat’a gideceğini duyurdu.

“21 OCAK’TA BAĞDAT’A GİDECEĞİZ”

Erbil-Bağdat ilişkileriyle ilgili konuşan Bakan Çavuşoğlu, “Arabuluculuk talepleri var. 21 Ocak’ta Bağdat’a gideceğiz. İkili konular yanında bunu da görüşeceğiz.” dedi.

25 OCAK’TA AVUSTURYA’DAN TÜRKİYE’YE ZİYARET

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 25 Ocak’ta Avusturya Dışişleri Bakanı Karin Kneissl’ın Türkiye’yi ziyaret edeceğini de söyledi.

ÇAVUŞOĞLU İLE TELEFONDA GÖRÜŞMÜŞLERDİ

Avusturya Halk Partisi (ÖVP) ile sağcı popülist Avusturya Özgürlük Partisi’nin (FPÖ) kurduğu yeni koalisyon hükümetinde FPÖ’lü siyasetçi Karin Kneissl dışişleri bakanı olarak görev yapıyor.

Karin Kneissl Avusturya’da Dışişleri Bakanlığı koltuğuna oturduktan sonra büyük bir sürprize imza atarak Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu telefonla aramıştı.

Avusturya Dışişleri Bakanı Kneissl, Çavuşoğlu’na çocukluğunda İstanbul’da Büyükada’yı sık sık ziyaret ettiğini belirtmişti.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

twitter

Twitter Çöktü!

Dünyaca ünlü sosyal paylaşım platformu Twitter çöktü. Siteye saat 23.00 itibariyle erişim sağlanamadı. Sorun yaklaşık 15 dakika …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir