Anasayfa / +Manşet / Erdoğan’dan Servisçilere Sert Tepki
esnaf buluşması
esnaf buluşması

Erdoğan’dan Servisçilere Sert Tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Esnaf Buluşması programında konuştu. ‘Esnaf ve sanatkarlarımız bu ülkenin kurtarıcılarıdır.  Dünya’nın birçok yerinde Türkler vefakar diye anılır. Bunun en büyük sebebi esnaflarımızdır. 15 Temmuz darbe girişiminde teröristlere ilk karşı duranlar esnaflarımız olmuştur’ dedi.

Yabancı bir tüccar kumaş için Türk topraklarına geliyor. Esnafımız diyor ki, bu kumaş hatalı. Ama yabancı tüccarlar bu kumaşı kendi memleketinizde satarken belki hatalı demezler sanarlar ki, Türk kumaşı hatalıdır. Biz bunu kabul edemeyiz.

Sicil affıyla geçmiş kötü sigorta geçmişi temizlendi. Taksicilerin ÖTV’siz araçlarına sahip olmaları sağlandı. 36 ay faizsiz kredi imkanı sağlandı.

 

esnaf buluşması
esnaf buluşması

2017 yılında 460 bin Kobi’ye faizsiz kredi verildi.

Diyarbakır’da 53 kişi öldürülen kardeşlerimizi hatırlıyorsunuz değil mi? Ekonomik sıkıntıları hatırlıyorsunuz değil mi? Dönemin Başbakanı’na atılan yazar kasayı hatırlıyorsunuz değil mi?

BEN SİZE PLAKA TAHDİDİ DEMEDİM

İstikrar ve güveni şahıslara bağlı olmaktan çıkarmak için yönetim sistemini değiştirme kararını aldık.

Servisçi kardeşlerime de şunu söylüyorum: Verdiğiniz mektubu Büyükşehir Belediye Başkanıma verdim. Öncelikle bu plaka işini garanti altına alacağız.

“HAKKINIZ OLMAYAN BİR ŞEYİ SİZE VERMEM”

Şimdi siz kimi taşıyorsunuz? Öğrencileri. 1 hafta 10 gün içerisinde bu iş neticelenecek. Ben size plaka tahdidi demedim. Size hak olmayan bir şeyi veremem. Kusura bakmayın böyle bir şey olamaz. Bir anda plakalar fırlayıp gidecektir. Bu sizin hakkınız değil. Kimse kapris yapıp bu işe ülkeyi karıştırmasın. Tahditli plaka sözü vermedim.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

şehit

Türkiye Şehitlerini Uğurluyor!

Adana Şehidini Uğurladı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrin kentinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir