Gmp

GMP sertifikalarında hijyen ve güvenlik önlemleri son derece önemlidir. GMP, ilaç ve gıda üretimi gibi insan sağlığını etkileyen ürünlerin üretimi aşamasına hammaddeden, raflara kadar geçen süreç konusundaki her aşamayı takip edilmesini sağlamaktadır.

Firmaların üretim konusunda kendilerini büyütmek için GMP tarafından belirlenen kılavuz ve yönetmeliklere uygun olarak sürdürmesi gerekir. GMP kılavuzları dünya üzerinde tanınan kurallar bütünüdür. GMP kılavuzuna uyumlu şekilde faaliyet göstermeniz gerekmektedir. Ülkemizde dahil olmak üzere AB’ye üye olan ülkelerin GMP koşullarına uygun şekilde üretim yapması zorunludur.

Üretim Uygulamaları

GMP sertifikası almak için GMP kurallarını bilmeniz gerekir. GMP şartlarını tam anlamı ile öğrendiğiniz zaman ilaç, kimya ya da gıda üretimi ve depolama faaliyetlerinde bulunabilirsiniz. Bu sertifikayı alan kişiler GMP kurallarının karşılandığı firmalarda çalışabilmektedir.  GMP ilaç üretiminde dünya üzerinde kabul edilen standartlar arasında bulunmaktadır. GMP konusunda sizde merak ettiğiniz soruları http://www.vona-int.com üzerinden bizlere iletebilirsiniz. Endüstriyel tesis üretimi konusunda sizde profesyonel bir firma arıyorsanız hemen bizlerle bu adres üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 

Editör: Halil Avcı

İlginizi Çekebilir

iran

İran’dan Türkiye’ye Küstah Çağrı!

Türk Silahlı Kuvvetleri, Afrin’den terör örgütü PKK/YPG’yi bölgeden temizlemek ve sivil halkı, teröristlerin işgalinden kurtarıp …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir