Anasayfa / +Sondakika / Hakkari Şemdinli’de PKK ile Çatışma!
şemdinli
şemdinli

Hakkari Şemdinli’de PKK ile Çatışma!

Hakkâri’nin Şemdinli ilçesinde operasyon düzenleyen güvenlik güçleri PKK’lılarla çatışmaya girdi.

İçişleri Bakanlığı bugünkü operasyonlarda Hakkari’nin Şemdinli ilçesi ile Tunceli ve Şırnak’ta 31 PKK’lının öldürüldüğünü açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre PKK’lılardan 19’u Şemdinli kırsalında, 9’u Tunceli’nin Nazımiye ilçesinin Kadısırtı Dokuz Kayalar bölgesinde, 3’ü ise Şırnak’ta etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığı ise Perşembe sabahı Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde operasyon düzenleyen güvenlik güçlerinin PKK’lılarla çatışmaya girdiğini, 6 asker ve 2 korucunun hayatını kaybettiği, 5 PKK’lının öldürüldüğünü açıklamıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Ankara’da yerli otomobilin üretimini yapacak Ortak Girişim Grubunu açıklarken yaptığı konuşmada, “Hakkari’de verdiğimiz 8 şehidimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlı diliyorum” dedi.

Erdoğan, “Son terörist tükenene kadar operasyonlar sürecek” diye konuştu.
İçişleri Bakanlığı, Salı günü yaptığı açıklamada ise 23-30 Ekim tarihleri arasında güneydoğu bölgesinde düzenlenen operasyonlarda son bir hafta içerisinde 19 PKK’lının öldürüldüğünü açıklamıştı.

Muş, Bitlis, Diyarbakır, Erzincan, Tunceli ve Hakkari’de düzenlenen operasyonlarda 13 PKK’lının teslim olduğu da belirtilmişti.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

Alarm Sistemleri

Alarm sistemleri insan güvenliği için oldukça önemlidir. Bu sistemler sayesinde kolluk güçleri olay mahalline tam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir