Anasayfa / +Manşet / Rize’de Sel Can Aldı!
rize sel
rize sel

Rize’de Sel Can Aldı!

Rize’de can alan şiddetli yağmurun etkisiyle taşan dereler, devirdiği ağaçlarla birlikte önüne kattığı her şeyi denize sürükledi. Çayeli ilçesindeki vatandaşlar kışlık yakacak için sahilde biriken odunları topladı. Çayeli İlçesi’nde etkili olan şiddetli yağmur sel ve heyelanlara neden oldu. Gürpınar Köyü’nde çöken bir evin enkazı altında kalan 1 kişi yaşamını yitirdi, 1 kişi ise yaralandı.

Senoz Deresi’nin taşması sonucu Çayeli-Kaptanpaşa karayolu bir çok noktadan ulaşıma kapandı. Sel suları, devirdiği ağaçlarla birlikte önüne kattığı her şeyi denize sürükledi. Karadeniz kıyısında biriken odunlar da vatandaşları kışlık yakacağı için umut oldu. Yağmurun dinmesiyle birlikte kıyıda toplanan çok sayıda kişi, testerelerle kestikleri odunları toplamaya başladı.

Odun toplayanlar arasında 85 yaşındaki Cevat Ketenci de vardı. İlerlemiş yaşına rağmen oğluna yardım eden yaşlı adam, kışlık odun ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını söyledi. Oğlu Seyhan Ketenci ise, “Sel odunları denize sürükledi. Biz de biriken odunları topluyoruz. Kışlık odun ihtiyacımız çıktı” dedi. Hamdiye Yazıcı ise eşini yakın bir zamanda kaybettiğini belirterek kışlık oduna ihtiyacı olduğunu söyledi.

Yazıcı ekledi: “Mecbur ne yapalım. Oduna ihtiyacımız var”

Aktarılan bilgiye göre vatandaş, sahil şeridinde biriken odunları toplamaya gece saatlerinde geldi. Kışın ısınmak için selin getirdiği odunları toplayan insanlar DHA objektifine böyle yansıdı. Cevat Dede’nin bu fotoğrafı, bugün pek çok gazetenin ilk sayfasında yer aldı.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

twitter

Twitter Çöktü!

Dünyaca ünlü sosyal paylaşım platformu Twitter çöktü. Siteye saat 23.00 itibariyle erişim sağlanamadı. Sorun yaklaşık 15 dakika …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir