Anasayfa / +Manşet / Tacizci Okul Müdürüne 235 Yıl Hapis!
izmir cinsel istismar
izmir cinsel istismar

Tacizci Okul Müdürüne 235 Yıl Hapis!

Geçtiğimiz yıllarda İzmir’in Menderes ilçesinde bir okulda Saadet öğretmenin çabalarıyla okulda çocuklara uygulanan cinsel istismar ortaya çıkarılmıştı. Savcı bugün yıllar süren yargı sonrasında o davanın kararını açıkladı. Okul müdürü olan sanık için 235 yıl hapis cezası istendi.

Duruşma öncesinde, “Adalet terazisinin vereceği insani bir karar bekliyorum” diyen ve sosyal medyada ‘Çocuk Susar Sen Susma’ etiketi ile çocuğa yönelik cinsel istismara dikkat çeken Saadet Öğretmen, gerekli düzenlemelerin hayata geçmesi için Meclis’e seslendi ve ekledi: “Lütfen artık sesimizi duyun.”

Neler olmuştu?

17 Mayıs 2014 tarihinde jandarmaya gelen telefon ihbarında, Menderes’in Sancaklı Mahallesi’nde bulunan ilkokulda, 22 yıl öğretmen ve vekil müdür olarak görev yapan Adil Ş.’nin 6 kız öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu ifade edildi.

Saadet öğretmen korkunç olayı ortaya çıkarmış, Ayşe Arman da köşesine taşımıştı.

Jandarma, yaşları 6 ile 11 arasında değişen öğrencilerin ifadelerini psikolog eşliğinde aldı. Çocukların ifadelerinin ardından gözaltına alınan Adil Ş. suçlamaları kabul etmedi. 11 ay tutuklu kalan Adil Ş., tahliye edildi.

22 yıl aynı okulda görev yapan emekli müdür, tutuksuz yargılanıyordu.

Bitme aşamasında olan dava, aynı okulda görev yapan öğretmen Saadet Özkan’ın BİMER’e şikayeti ile tekrar kamuoyunun gündemine geldi.

Geçen 26 Haziran’da görülen davanın duruşmasında mahkeme heyeti, sanık Adil Ş.’nin oy çokluğu ile tutuklanmasına karar verdi.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

Pilsan Sistemleri

Bebek ürünleri üzerinden üretim yapmakta olan Pilsan markasının ürünlerini kullanmak isteyen aileler sitemiz üzerinden daha …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir