Anasayfa / +Manşet / Twitter Paralı Uygulama mı Oluyor?
twitter
twitter

Twitter Paralı Uygulama mı Oluyor?

Son zamanlarda insanların Snapchat gibi uygulamalara yönelmesiyle abone sayısı azalmaya başlayan Twitter gelirini artırmakta zorlanıyor ve paralı seçenek hizmetinin piyasada ne kadar ilgi göreceğini anlayabilmek için araştırmalarını yürütüyor.
Eğer paralı seçenek hayata geçerse üyeler  Twitter’ın geliştirilmiş versiyonu olan Tweetdeck’e erişim sağlayabilecek.
Twitter standart üyeliği ücretli hale getirip getirmeyeceği hakkında ise bir açıklama yapmadı.
Tweetdeck uygulaması firmanın gelirlerini artırmasına yardımcı olabilir.
Geçtiğimiz yıl internet reklam pazarının kuvvetli bir şekilde büyümesine rağmen, Twitter aktif kullanıcı sayısının artmaması ve en önemli gelir kalemi olan olan reklamlarda gelir düşüşü yaşaması sebebiyle zor günler geçiriyor.

‘Daha Değerli’

 Twitter yeni özelliği hakkında az sayıda kullanıcının katıldığı bir araştırma yürüttü.
Yapılan açıklamada “Kullanıcılarımızın Twitter deneyimleri hakkında geri dönüş alabilmek ve ürün yatırım kararlarımızı değerlendirmek için düzenli olarak araştırmalar yürütüyor ve Tweetdeck’i profesyonel kullanıcılar için daha değerli hale getirmeye çalışıyoruz.” denildi.
Twitter yeni özelliklerini kullanıcılarına gönderdiği bir e-posta aracılığı ile ücretli versiyonda, okuma, yazma, bildirimler ve alarmlar, trendler ve aktivite analizleri, geliştirilmiş analiz, yazma ve yayınlama tuşlarının hepsi bir kontrol panelinde toplanacağını ve birden fazla ilgi alanı takip etmenin, ve daha fazla içerik görmeyi mümkün kılacak şekilde tasarlanacağını söyledi.
Bu fikrin hayata geçirilmesi durumunda Twitter, SocialFlow ve HootSuite gibi uzun yıllardır Twitter kullanımını zenginleştirmeyi amaçlayan şirketlerle rekabet etmeye başlayacak.
Şirketin neden bu kadar geç kaldığı ise henüz belli değil. 2009 yılında şirketin kurucularından Biz Stone, bu tip özelliklerin geliştirilmesi için yeni bir ürün yöneticisinin ekibe katıldığını açıklamış ancak Twitter bu ürünü geliştirme yapılmamıştı. Stone ise 2011 yılında şirketten ayrılmıştı.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

mülteci

Ortadoğu’da Suriyeli Mülteci Sorunu!

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi, Suriye’de siyasi çözümün başarısızlığına ilişkin eleştirilerde bulundu. Ürdün’de resmi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir