Anasayfa / Kadın / Karın Germe Operasyonları

Karın Germe Operasyonları

Hamilelik sonrası oluşan ya da hızlı kilo alıp vermeyle ortaya çıkan ; deformasyonlar, bombeleşme ya da sarkmalardan karın germe ameliyatı ile birlikte istenilen fit bir görünüme kavuşmak mümkün.

Yaşa, aşırı kilo alıp vermeye ya da hamileliğe bağlı olarak karın bölgesinde zamanla bombeleşme, sarkma, çatlak oluşumu ve deri fazlalığı gibi deformasyonlar görülebilmektedir. Bunları gidermek amacıyla yapılan operasyona karın germe ameliyatı denilmektedir. Karın germe operasyonlarında karın bölgesi gerilip, kalıcı olarak daha sıkı ve düz bir karın elde edilmektedir.

Karın germe ameliyatlarında, bombeleşmenin yaygınlığına göre yapılan operasyon ikiye ayrılmaktadır. Karın bölgesindeki bombeleşme göbeğin üst kısmına da yayılıyorsa tam karın germe ameliyatı yapılmaktadır. Tam karın germe ameliyatlarında, göbek bölgesinde de operasyon gerçekleştirileceği için göbek yerinin de değişmesi söz konusu olacaktır. Bu karın germe ameliyatlarında kesi izi kalıcı olacağı için iç çamaşırın içinde kalacak bir bölgede açılmaktadır. Sezaryen çizgisine paralel açılan bu kesi yeri, daha uzun olmaktadır. Karın germe ameliyatlarında kesi izi, operasyondan hemen sonra kızarık olsa da zamanla pembeleşecek ve gittikçe belli belirsiz bir hal alacaktır.

Tam karın germe ameliyatlarında deri, kesi yerinden kaburgalara kadar açılmaktadır. Karın ve bel boşluğundaki fazla yağ dokuları liposuction yöntemi ile bu bölgeden çıkarıldıktan sonra gevşek karın kasları gerginleştirilmektedir. Doktorunuz tarafından gerekli görüldüğü takdirde bu bölgeye kas kökleri de yerleştirilir. Karındaki çatlak, selüloit ve fıtık gibi deformasyonlar da giderildikten sonra sarkmaya neden olan fazla deri de çıkarılmaktadır. Göbek yeni yerine yerleştirildikten sonra deri kesi yerinden kapatılarak, tam karın germe ameliyatı bitirilmektedir. Bu operasyonu geçiren hastalara, ameliyathanede korse giydirilmektedir. Üç, dört hafta boyunda hastanın korse kullanması da tavsiye edilmektedir.

Karın bölgesindeki bombeleşme göbeğin alt kısmında görülüyorsa mini karın germe ameliyatı yapılmaktadır. Tam karın germe ameliyatlarına oranla daha kısa süren ve dar kapsamlı operasyonlardır. Bu operasyonlar da göbek yeri de değişmemektedir.

Editör: Tülay Sönmez

İlginizi Çekebilir

Eşarp Avm ve Eşarp Aksesuarları

Tesettür giyimde fark yaratan tasarımlar, her yaştan ve kesimden kadınların zevkine hitap etmek üzere vitrinlerde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir