Anasayfa / Magazin Haberleri / Murat Boz’un moralini kim bozdu?

Murat Boz’un moralini kim bozdu?

İlişki çıkmaza girdiğinde yapılması gereken şeylerden biri de sorunları fırsata çevirmektir. Ortada bir sorun varsa bunu fırsata çevirmeli ve hemen duruma müdahale etmeliyiz.

İlişkilerde ara ara sorunlar olabilir. Bunlar ilişkinin dinamikleridir. Önemli olan sorun çıkartan taraf olmak değil, sorunu konuşarak çözüme kavuşturan taraf olmaktır. Kadınlar genelde daha konuşkandır. Erkekler ise konuşmazlar. Ancak bazı durumlarda da tam tersi olabilir. İşte erkekler ya da kadınlar neden susar, neden konuşurlar?

Bir ilişkide en önemli şeylerden biri konuşmaktır, karşılıklı konuşabilmektir. Eğer iki insan karşılıklı konuşamıyorsa en büyük problemlerden biri olan iletişim problemi vardır demektir. İlişkilerde konuşulabiliniyorsa anlaşma sağlama olasılığı da vardır demektir. Konuşan çiftler herşeyi çözerler. Bu ister para paylaşımı olsun, ister duygusal paylaşımlar isterse de ev işlerinin paylaşımı konusu olsun…

İlişkinizi öncelikle gözlemleyin. Harekete geçmeden önce gözlem yapmanız ve objektif bir analiz yakalamanız gerekmektedir. Bunu yaparak hem haksızlıkları önlersiniz hem de olayı daha net görürsünüz ve değerlendirirsiniz. Öncelikle gözlem yapın ve karşınızdaki kişinin olayları nasıl gördüğünü sezinleyin. Bunu yaparsanız herşeyi kolayca düzeltebilirsiniz de. İlişkinizde susmadan karşılıklı konuşarak sorunları çözmelisiniz.

Kültürel farklılıklar, alışkanlıklar ve iletişim dili ilişkilerde çatışmalara neden olmaktadır. Her ilişkide çatışma vardır. Çatışmanın yıkıcı olmaması önemlidir. Çatışmayı çözme biçiminiz doğruysa doğru sonuçlara gidersiniz. Açık ve kararlı olun ve keskin bir tavrınız olsun. Ancak kırıcı, yıkıcı ve üzücü bir tavrınız olmasınız. Kararlı ve kontrollü olursanız karşınızdaki kişiye karşı açık olursunuz ve onu kırmadan ona fikrinizi söylersiniz.

Editör: İhsan Günbeyi

İlginizi Çekebilir

thy

THY, Kabin Memuru Almaya Hazırlanıyor!

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla THY …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir