Anasayfa / +Manşet / Cilt Bakımının Sırları
cilt bakımı
cilt bakımı

Cilt Bakımının Sırları

Cildimiz bizim en değerli varlığımızdır.Eğer cildin ihtiyaç duyduğu bakımı ve temizliği karşılamazsak sonunda kurur,kırışır ve sarkmalar meydana gelir.Her cildin yapısına göre bakım tarifleri vardır.Mümkün olduğu kadar cildinizin bakımını ihmal etmeyin…

Yağlı ciltler: İçerisini de kil bulunan temizleyiciler yağlı ciltlere göredir.Temizleyici ile cildinizi temizledikten sonra üzerine sıkılaştırıcı bir tonik sürün.Ardından yağsız bir nemlendiricyle cildinizin günlük bakımını tamamlamış olursunuz.

Akşamları cildinizi temizledikten sonra kollajen oluşumuna yardımcı olan nemlendiriciler kullanmaya özen gösterin.Haftalık bakım içinse multi vitamin içeren serumlar kullanabilrisiniz.

Normal ve karma ciltler:Her sabah mutlaka cildinizi temizleyin.Temizliği yaparken cildi sakinleştiren ürünleri seçmeniz cildiniz için daha iyi olacaktır.Temizledikten sonra içerisinde alkol bulunmayan bir tonikle yüzünüzü silin ve ardından vitaminli bir nemlendirici uygulayın.

Akşamları da sabah yaptığınız işlemlerin aynısını yapın.Sabahları,kalsiyum,antioksidan ve muti-vitamin içeren yiyecekler tüketerek cildinize içeriden de destek olun.Kış aylarında cilt hassaslaştığı için normal bir temizleyici yerine,haftada üç kere alfa hidroksil içeren bir temizleyici kullanın.Haftada bir kere  C vitamini bakımı yapın.Cildinizin canlanmasına yardımcı olacaktır.

Kuru ciltler:Hassas bir cilt tipidir.Kuru ciltlerde sıcak,soğuk,rüzgar,alkollü temizleyiciler ve sert sabunlar sorun çoğunlukla sorun yaratmaktadır.Yüzünüzü temizlemek için yumuşak bir temizleyici tercih etmelisiniz.Sıvı temizleyiciler cildin nemini daha fazla korur.Cildinize yumuşak peeling yapabilirsiniz.Böylece cildiniz ölü hücrelerden kurtulmuş olur.

Cildinize dışarıdan ne kadar iyi bakıyorsanız içeriden de o kadar destek vermeniz gerekmektedir.Özellikle C vitamini cilt için en iyi vitaminlerden bir tanesi.Unutmayın ki cildiniz en değerli kıyafetiniz…

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

e devlet

E Devlet Soyağacı Sorgulama Açıldı Mı?

e-Devlet soy ağacı sorgulama işlemleri yurdun büyük bölümü tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. e-Devlet üzerinden soyağacını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir