Anasayfa / +Manşet / Görme Engellilere Özel Umre Hizmeti!
umre
umre

Görme Engellilere Özel Umre Hizmeti!

Genel merkezi Almanya’nın Köln kentinde bulunan İslam Toplumu Milli Görüş teşkilatı, ilk kez görme engelliler için umre düzenliyor.

Genel merkezi Almanya’nın Köln kentinde bulunan IGMG teşkilatı, yapılan basın toplantısıyla ilk kez görme engelliler için umre seferi düzenleyeceğini duyurdu. Bu yıl 49. kez düzenlenecek hac ve umre organizasyonu hazırlıklarına başlandığını dile getiren Hac Umre Birim Başkanı Tahir Köksoy, “Ümmü Mektum dediğimiz kafileyi aralık umresine götürmüş olacağız. Bu da bir ilk olmuş olacak” dedi.

Özellikle son yıllarda yabancı dillerde verdikleri hac ve umre hizmetlerine ilginin arttığını belirten Köksoy, “Kendi ülkemizden de bazı kardeşlerimizi kafilemize dahil edeceğiz. Bu kafile müstakil bir kafile olacak. Eğitmenler de bu konuda eğitim verebilecek seviyede olan hocalarımızdan oluşacak. Aynı zamanda Suudi Arabistan’daki yetkili mercilerle de görüşerek oradaki görme engelli okullarda Kur’an-ı Kerim dersi nasıl alınıyor, orayı da ziyaret ederek oradaki kardeşlerimiz ile buluşturmuş olacağız” diye konuştu.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

e devlet

E Devlet Soyağacı Sorgulama Açıldı Mı?

e-Devlet soy ağacı sorgulama işlemleri yurdun büyük bölümü tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. e-Devlet üzerinden soyağacını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir