Anasayfa / +Sağmanşet / Köpeğe Şiddete Kitap Okuma Cezası!
köpeğe şiddet
köpeğe şiddet

Köpeğe Şiddete Kitap Okuma Cezası!

Ülkemizde şiddete maruz kalan en savunmasız canlılar şüphesiz hayvanlar. Yargıya taşınan bu şiddet vak’alarında da ne yazık ki zanlıya pek caydırıcı cezalar uygulanmıyor. Bu haberimizde şiddete eğilimi olan ve hayvanlara zarar veren zanlılara nasıl ceza verilebilir sorusunun da cevabını görmüş olacağız. İstanbul’da bir sokak köpeğine eziyet eden ve hakkında şikayette bulunulan kahvehane işletmecisine “99 Soruda Hayvan Hakları” kitabını okuma cezası verildi.

Ülkemizde basına her yıl binlerce şiddet haberi yansıyor ve ne yazık ki insanların bu zalimliğinden hayvanlar da payına düşeni alıyor. Öyle ki bazı kişiler yol kenarında kendi halinde duran bir köpeğe arabayla çarpıp öldürebilecek ruh haline erişmiş durumda. Bu kişilerin herhangi bir yaptırıma maruz kalmaması ve hâlâ aramızda dolaşıyor olmaları da cabası. Geçtiğimiz ay İstanbul’un Beykoz ilçesinde de bir kişi, bahçesine zarar verdiği gerekçesiyle bir köpeğe şiddet uyguladı.

Olaya tanıklık eden ve Türk-Alman Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenim gören Eda Gülkulak ise önce hayvana şiddet uygulayan kişiyi uyardı daha sonra da polis merkezine giderek şikayette bulundu. Gülkulak bu noktada güzel bir teklifte bulunarak ceza hukukunda bazı suçlarda devreye konulan uzlaşma usulünü uygulamak istedi.

Gülkulak, Ahmet Kemal Şenpolat’ın kaleme aldığı ’99 Soruda Hayvan Hakları’ adlı kitabı okuması ve kendi işlettiği kahvede kitabın içeriği hakkında kısa bir sunum yapması şartıyla zanlı ile anlaştı. Tabii ki kitabın okunup okunmadığını da yakından takip ederek.

 

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

hava saldırısı

ABD Hava Saldırısında Rus Wagner’leri Vurdu!

Wagner, Rus ordusundan emekli olan Albay Dmitriy Utkin tarafından kurulan özel bir güvenlik şirketi. İlk …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir