Anasayfa / Medya Haberleri / Takipçi Kazanma Yolları:

Takipçi Kazanma Yolları:

Şüphesiz fotoğraf paylaşımı dediğimizde aklımıza ilk gelen uygulama İnstagram’dır. Günümüzde milyonlarca kullanıcısı olan İnstagram’ın diğer sosyal ağları geride bırakmasının elbette ki pek çok nedeni bulunmaktadır. Öncelikle insanlar günlük, sosyal, iş yaşantılarını belirli aralıklarla görsel öğeler halinde paylaşmaktan memnuniyet duymaktadır. İnstagram yaptığı güncellemeler sayesinde artık bir fotoğraf paylaşma alanı olmayıp, video gibi çekici efektlerle kullanıcıyı kendine çeken bir sosyal ağ haline dönüşmüştür. Hal böyle olunca İnstagram takipçi satın almak için dürüst, güvenilir adresler bulma çabasında…

Günümüzde İnstagram görsel öğeler paylaşmanın cazibe merkezi haline gelmesine rağmen farklı sosyal alanlarda görsel öğeler paylaşmak oldukça basitken neden İnstagram insanlar tarafından bu kadar çok benimsendi? Çünkü İnstagram’da fotoğraf ve video paylaşmadan önce filtre ve fotoğraf düzenleme seçeneğiyle insanlara pek çok ayrıcalık sunmaktadır. Özellikle fotoğraflara uygulanan filtrelerin herhangi bir sınırı bulunmamaktadır. Üstelik yeni gelen güncellemeyle birlikte uyguladığınız filtrenin üzerinde istediğiniz kadar değişiklik yapabileceksiniz.  Bunun yanı sıra zıtlık, bulanıklaştırma, keskinleştirme ve parlaklık gibi özellikleriyle de pek çok fotoğraf düzenleme aracını tek bir uygulamada sizlere sunmaktadır.  Doğal olarak bu kadar popüler olan bir uygulamada takipçi kazanmak insanlar için bir takıntı haline geldi. İnstagram’da bulunan hesaplar takipçilerini arttırmak için artık e-ticaret sitelerine bile başvuruyor. Peki, kolay bir şekilde takipçi kazanmanın yolları nelerdir?

En Popüler Fotoğrafları Takip Edin:

Günlük olarak İnstagram kullanıcılarının en çok beğendiği, popüler olan fotoğrafları takip edin. Böylece insanların ne tür fotoğraflardan hoşlandığını takip ederek beyninizde bir öngörü oluşturun. Kendinize ait taktikler, ipuçları oluşturarak instagram takipçilerinizi arttırabilirsiniz.

Fotoğraf Filtrelerine Özen Gösterin:

Bildiğiniz üzere fotoğraf filtrelerinin resimler üzerindeki etkisi inanılmaz… En çirkin fotoğrafları bile muhteşem haline getiren fotoğraf filtreleri pek çok İnstagram kullanıcısı tarafından kullanılmaktadır. Maalesef İnstagram’ın kendi uygulamasında kullanıcılara sunduğu filtreler çoğu zaman yetersiz kalmaktadır. Bu yüzden popüler hesapların kullandığı fotoğraf filtrelerinin adını öğrenmeye çalışın.

Etiket (Hashtag) Kullanın:

Hem takipçilerinizi hem de fotoğraflarınızın beğenisini arttırmak istiyorsanız hashtag yani etiket kullanın. Etiketler haber veya gündemin popülerliğine göre değişkenlik göstermektedir. Fakat sürekli herkes tarafından, kullanılan çok etkili etiketler bulunmaktadır. İnstagram’da etiket oluşturmak için # kare tuşunu kullanın. Ardından bir sözcük yazarak etiketinizi tamamlayın. Örneğin: #sunum #sevgilim vb.

Facebook Hesabınızı İnstagram’a Entegre Edin.

Facebook hesabınızı İnstagram’a bağlayarak hem paylaştığınız fotoğrafların hiçbir zahmet harcamadan Facebook’ta paylaşılmasını hem de Facebook’ta yer alan arkadaşlarınızın İnstagram hesaplarını kolay bir şekilde bulmanızı sağlar.

Twitter Hesabınızı İnstagram’a Entegre Edin.

Bildiğiniz üzere Twitter, İnstagram üzerinden fotoğraf paylaşımına izin vermemektedir. Hesabınızı Twitter’a bağlayınca paylaştığınız fotoğraflar link halinde profiliniz de paylaşılmaktadır. Twitter hesabınızı ziyaret eden kişiler linke tıklayarak sizi İnstagram üzerinden takibe alabilir.

Başka Hesapların Fotoğraflarını Beğenin:

Günlük, düzenli olarak sizin ilgi alanınız olan kişilerin fotoğraflarını beğenin. Hatta beğendiğiniz fotoğrafların altına hislerinizi yazarak başkalarının sizi keşfetmesine sebep olabilirsiniz. Unutmamalıyız ki bir gönderiyi beğenmek veya bir yorum atmak binlerce kişiyle bağlantı kurmak demektedir.

Günlük Düzenli Olarak Yorumda Bulunun:

İnstagram’da gezinirken beğendiğiniz bir fotoğraf hakkında görüşlerinizi mutlaka paylaşın. Böylece İnstagram’da hem o fotoğrafı popüler hale getiriyorsunuz hem de yorumlarınızla kendinizi belli ederek takipçi kazanabilirsiniz.

Kişisel Fotoğraflarınıza Özen Gösterin:

Sosyal medyada paylaşılan her fotoğraf kişiye özeldir ve bir başkasına göre oldukça ilgi çekicidir. Fakat fotoğraflarınızın uygunsuz, cinsel yöne doğru kayması takipçilerinizin azalmasına neden olabilir. Bu yüzden kişisel fotoğraflarınızı her zaman belirli bir düzeyde tutun. Ayrıntılı bilgi için Crovu’yu ziyaret edebilirsiniz.

Editör: İhsan Günbeyi

İlginizi Çekebilir

zeytin dalı operasyonu

Zeytin Dalı Operasyonu’na Destek!

Irak Türkmenleri, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Operasyonu’na tam destek veriyor. Irak Türkmenleri, …

1 Yorum

  1. Sosyal medya öneminin arttığı günlerde güzel bir makale oluş teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir