Anasayfa / Sağlık Haberleri / Aljinat Nedir?

Aljinat Nedir?

Diş sağlığı ile ilgili diş hekimlerinin kullandığı birçok teknik malzeme ve ekipman vardır. Bu malzemelerden birisi de aljinat olmuştur. Aljinat kullanım ihtiyacına göre açık renk olup, son derece kalitelidir. Güzel kokuya sahip malzeme yapısına sahip olan aljinat yapı olarak toz çıkarmaz özelliktedir. Hazırlanışı kısa süren malzemenin uygulaması da çok kolaydır. Diş hekimlerine uygulama konusunda sağladığı büyük kolaylık, mutlak olarak işletmesinde bulundurması gereken özelliğe sahip olduğunu gösterir.

Bazı aljinatlar hızlı setleşme özelliğine sahip olduğu gibi uygulama esnasında da renk değiştirmesi söz konusudur. Aljinatın elastik yapıya sahip olması, ortodonti tedavisi içinde ideal olduğunu gösterir. Birçok marka ve modelde aljinatın bulunduğu sektörde tozu açık pembe bile aljinat bile vardır. Ancak renginin pembe olması sizi kesinlikle aldatmasın çünkü, suyla karışması sonrası malzemenin rengi mora döner. Malzemenin dişe uygulamasında ise renk beyaza dönerek sorunsuz kullanım sağlar. Kısa sürede donan aljinatın karıştırma süresi 30 saniye, çalışma süresi 1 dakika ve ağızda sertleşme süresi de 1 dakikadır. Diş hekimleri piyasada birçok diş deposunda satılan aljinatlarla ilgili öncelikli arayışında temel özellik kalitedir. Daha sonra ise fiyat gelir.

Aljinatın Kullanım Alanları Nelerdir

Aljinat fiyat farkı görülebilen malzemedir bu nedenle de uygun fiyat arayışından olan diş hekimlerinin internet üzerinden araştırma yapmasında yarar vardır. Ortalama gram fiyatına göre değişen malzemenin fiyat aralıkları kalitesi malzemenin paket gramına göre değişir. Bazı aljinat malzemelerinde nane aroması bulunur. İnsan etini andıran yapıya sahip aljinatları satın almak internet üzerinde yer alan arama motorlarına ” Aljinat Satın Al ” yazmak yeterlidir.

Bunun neticesinde diş hekimlerine malzeme konusunda çözüm ortaklığı sunan işletmeleri iletişim adresleri ve numaraları yer alır. Yumuşaklığı sayesinde kolaylıkla karıştırılan aljinatların raf ömrü ise ortalama 3 buçuk yıldır. Yenilenmiş formülleri sayesinde oldukça etkin kullanımı sağlar. Diş hekimlerinin satın almak istediği aljinat malzemesi ile ilgili en çok rağbet gösterdiği internet adresi http://www.dentaladres.com/Aljinatlar,LA_241-2.html olmuştur. Günün her saati ziyaret edebileceğiniz internet adresinde ürünlere uygun fiyat garantisi ile sahip olabilirsiniz. Bu ürünler hızlı teslimat fırsatı ile adresinize ulaştırılır.

Editör: Hulusi Çınarlı

İlginizi Çekebilir

mülteci

Ortadoğu’da Suriyeli Mülteci Sorunu!

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi, Suriye’de siyasi çözümün başarısızlığına ilişkin eleştirilerde bulundu. Ürdün’de resmi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir