Anasayfa / +Manşet / Bölgesel Yağlardan Kurtulmanın Kolay Yolları

Bölgesel Yağlardan Kurtulmanın Kolay Yolları

Bu yapı içerisinde yer alan dokular, hücreler her saniye sürekli bir değişim içerisinde. Bu değişimi yönlendiren en temel şey ise yediğimiz besinler, yaptığımız hareketler kısacası hemen her şey. Günümüz insanlarının büyük bir çoğunluğu sağlıksız bir beslenme yolunu tercih ediyor. Gereksiz fast food yiyecekler ile beslenen nesil obezite olarak adlandırılan bir rahatsızlığa doğru gidiyor.

Normal alınan kiloların belli bir süre sonrasında yeniden verilmesi uygulanacak olan diyete ve yapılacak olan spora göre oldukça kolay. Ancak vücudun belli başlı bölgeleri bu konuda biraz daha işinizi zorlaştırabilir. Kimi insan direk zayıflayabilirken kimi insan bölgesel olarak kalan kiloları ile tam olarak zayıflayamaz. Alınan kilolar vücudun belli bir bölgesinde yığılır. Zayıflama esnasında kalan bu yağ dokusunun atılması için uygulanacak olan bölgesel zayıflama metotları ile artık istediğiniz vücuda sahip olabileceksiniz.

Bölgesel Zayıflama Nasıl Uygulanır?

Vücudun belli başlı bölgelerinin daha fazla yağlanması ile oluşan bölgesel kiloların atılabilmesi için uygulanan farklı yöntemler var. Yağlı olan bölgeye dışarıdan gönderilecek olan ses dalgaları ile bölgesel bir inceltme söz konusu olabiliyor. Bunun yanı sıra bölgesel zayıflama için kullanılan diğer bir yöntem ise ultrason ile yapılan müdahale. Cerrahi olmayan bu müdahaleler dışarıdan gönderilen ışınlar yardımı ile yağ dokusunu inceltiyor.

Bazı uygulamalarda yağ dokusunun daha rahat ortadan kaldırılabilmesi için bölgeye yoğun sıvı verilir. Bu sayede şişen bölgenin zayıflaması daha kolay bir hale gelir. Işınların daha fazla etki göstermesi ile kısa sürede sonuç alınabilir. Bunun yanı sıra sıvı olmadan da bu işlem uygulanabilir. Ancak gözle görülür bir belirti için daha uzun bir süreç ortaya çıkacaktır.

En Çok Hangi Bölgeler?

Genellikle bu yöntemin uygulandığı vücudun belli başlı yerleri var. Öncelikli olarak kadınların en sık yaptırdığı basen bölgesi ve selüloit bölgesi. Bu bölgede oluşan sarkmaların engellenmesi için bölgesel zayıflama yöntemlerine başvurulabilir. Bunun yanı sıra karın bölgesinde ve yüz bölgesinde yer alan bölgesel kilolar içinde aynı yöntem uygulanabilir. Daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için düzenli beslenmeye dikkat etmek şart. Daha az kilo almak için, sağlık için sporda gerekli diğer etmenlerden.

Daha formda ve güzel görünmek istiyorsanız, zayıflama sonrasında şişkin kalan bölgesel kilolarınızı atmak istiyorsanız cerrahi olmayan ve ışın ile yapılan tedavilerden faydalanabilirsiniz. Bu sayede eski görünümünüze kavuşacak, daha rahat ve sağlıklı bir beden ile istediğiniz erkek ya da kadın olabileceksiniz. Aynı zamanda olgunlaşabilecek çeşitli sağlık sorunlarının da üstesinden gelmek istiyorsanız bölgesel kilolarınızdan mutlaka kurtulun. Daha kolay bir yöntem ile kısa sürede zayıflamak için daha çok okuyun, araştırın ve uygulayın.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

mülteci

Ortadoğu’da Suriyeli Mülteci Sorunu!

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi, Suriye’de siyasi çözümün başarısızlığına ilişkin eleştirilerde bulundu. Ürdün’de resmi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir