Anasayfa / +Manşet / Burun Estetiği Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Burun Estetiği Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Estetik ameliyat, bazen zorunluluktan bazen de görsel ihtiyaçtan dolayı yapılan operasyonlar için kullanılan bir terimdir. En çok estetik ameliyatı burun bölgesine yapılır. Burun bölgesi dışında göğüs, kulak ve yüz bölgesinde yapılan estetik ameliyatların sayısı da azımsanmayacak kadar çoktur. Genellikle sorunlu olan vücut bölgeleri için uygulanan estetik operasyonlarla deforme olan bölüm düzeltilerek daha güzel bir hal alması sağlanır.

Başarılı bir operasyon kişinin kendine güvenini artırır. Hem iş hem de özel hayatında kendine güvenli olan kişi daha mutlu olmaya başlar. Estetik operasyonlar estetik ve plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılır. Uzman olmayan kişiler tarafından yapılan operasyonlar istenilen sonucu vermeyeceği gibi telafisi mümkün olmayan sonuçlar da doğurabilir. Burun estetiği için de alanında uzmanlaşmış estetik ve plastik cerrahi uzmanlarından yardım almak gerekir.

Burun Estetik Ameliyatı Kimlere Uygulanabilir

Burun estetiği operasyonu hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilir. Son yıllarda erkeklerin de burun estetiği için sıkça başvurdukları bilinen bir gerçek. Artık erkekler de en az kadınlar kadar dış görünümlerine özen gösteriyor. Sağlık sorunları nedeniyle uygulanan burun estetiği fiziksel görünüm açısından da tercih edilebiliyor.

Burun estetiği estetik sorunlar kadar sağlık sorunları nedeniyle de zorunlu hale gelebilir. Estetik açıdan büyük ve kemerli burun yapısına sahip olanların estetik kaygılarına sağlık sorunları da eşlik ediyor olabilir. Örneğin bir kimsenin burnunda horlama, burun eti, kemik büyümesi vb. sorunlar bulunuyorsa bu kişinin soluk alıp vermesi zorlaşır. Bu da burun ameliyatını zorunlu hale getirebilir.

Burun estetiğinden önce ameliyat olacak kişinin uzman bir hekim tarafından detaylı bir muayeneden geçirilmesi gerekir.  Estetik ameliyat öncesi yapılan tetkiklerden sonra ameliyatın stratejisi belirlenir. Estetik ameliyatın gerekliliğine karar verildikten sonra yüz ve burun ilişkisi gözden geçirilerek burun şekline karar verilir. Burun üç boyutlu karmaşık bir yapıya sahiptir. Bu nedenle burun estetiği öncesi burun yapısı iyi analiz edilmelidir. İyi bir analiz burun ameliyatının başarılı geçmesinin temelini oluşturur.

Burun ameliyatı sonrasında iyileşme süreci biraz sıkıntılı geçebilir. Bu dönemde buruna darbe alınmamalı, sauna ve solaryum gibi sıcak ortamlarda bulunulmaması gerekir. İlk haftalarda başı öne doğru eğmekten kaçınmak uygundur. Uzun vadede burun ameliyatının kalıcı hiçbir kısıtlaması olmaz.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

uçak kazası

Yolcu Uçağı Düştü! Kurtulan Yok!

Rusya’nın Saratov Havayolları’na ait bir yolcu uçağı Moskova’da düştü. Tass haber ajansı, kazada kurtulan olmadığını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir