Anasayfa / Sağlık Haberleri / Elma Sirkesi ile Doğal Zayıflama

Elma Sirkesi ile Doğal Zayıflama

Obezler için en hızlı zayıflama yolu doktor kontrolünde yapılan zayıflama yöntemleridir. Bu zayıflama yöntemleri birkaç çeşitten oluşmaktadır.

 Kelepçe Yöntemi İle Zayıflama

Doktor kontrolü ve onayı ile yapılan bir ameliyattır. Doktor hastanın obezite boyutunun yüksek olduğuna kanaat getirir ve ameliyata onay verirse ameliyat gerçekleşir. Sürekli yemek yeme yüzünden genişleyen ve büyüyen midenin bir kısmı ameliyat ile alınır ve kalan kısım azaltılır. Midenin ne ölçüde alınacağı midenin büyümesi ile doğru orantıda değişiklik göstermektedir. Obezite hastasının hastalığının seviyesine göre değişiklik gösterir. Ameliyattan sonra hastan, ameliyattan önce yediği yemek kadar yemek yiyemez. Yenilen yemek otomatik olarak azalır , mide küçüldüğü için tokluk hissi beyindeki hücrelere iletilir. Bu şekilde tokluk sağlanarak zayıflama gerçekleşir.

Mide Alınması İle Zayıflama Yöntemi

Kelepçe yöntemi ile zayıflama mideye kelepçe takılması halinde gerçekleşir. Bu yöntemde diğer yöntemler gibi doktorun kontrolünde ve onayı ile gerçekleşebilecek bir ameliyattır. Doktorun kararı üzerine eğer obezite kontrol edilebilecek boyutta değil ise bu yöntem uygulanır. Bu kelepçenin takılma amacı midenin büyümesinin durdurulabilmesi içindir. Midenin küçülmesi ve kelepçe takılması yenilen yemekten sonra tokluk hissinin algılanmasını sağlar. Midenin büyümesi durduğu için fazla yemek tüketildikçe mide genişlemesi sona erer ve mide doğal haline dönene kadar küçülmeye devam eder. Bununla beraber zayıflama başlar.

Doğal Yöntemler İle Zayıflama

Obezitenin seviyesine göre doğal yöntemler ile de zayıflanabilir. Zayıflamanın gerçekleşmesi için kalorisi az besinler tüketilmelidir. Alınan kalorinin daha fazlasının yakılması halinde zayıflama gerçekleşir. Normal bir insan için kalori değeri kadınlarda 1800-2200 arasında iken erkekler için 2200-3000 arasındadır. Spor yapmak da zayıflamaya faydalı bir yöntemdir. Spor yaparak zayıflamanın hızlanması sağlanabilir. Az kalorili besinler ve organik elma sirkesi tüketilerek ve spor yaparak hızlı bir şekilde zayıflama sağlanır. Tamamen saf elma sirkesi bulmak çok zordur. Son zamanlarda en güvenilir firmaların başında gelen Gurme Market bu konuda gerçek organik elma sirkesi ile ön plana çıkıyor. Gurme Market ten alacağınız Organik elma sirkesini salata ve yemeklerinizde kullanarak zayıflayabilirsiniz.

 

 

Editör: Halil Avcı

İlginizi Çekebilir

Gentest Nedir?

Tıp dünyasında atılan müspet adımlar, hastalıkların önceden tespit edilmesini sağlar duruma gelinmesine katkıda bulundu. Her …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir