Anasayfa / +Manşet / Göğüs Estetiği Nedir?

Göğüs Estetiği Nedir?

Günümüzde kadınların bir bölümü göğüslerinin büyük olduğundan şikâyetçi olurken bir kısmı da küçük olmasından yakınır. Bunun yanı sıra göğüslerin sarkık olması da kadınların en çok sorun yaşadıkları durumlar arasında yer alır. Göğüslerini herhangi bir durum yüzünden beğenmeyen pek çok kadında güvensizlik ve psikolojik sorunlar meydana gelir. Bu bağlamda kadının kendine olan özgüveni yeniden kazanması ve kendini daha mutlu hissetmesi için göğüs estetiği ameliyatı en uygun çözüm yollarından biridir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Gerçekleşir?

Göğüs büyütme ameliyatı sayesinde göğüslerin dolgunluğu arttırılabilir, genel görünümde daha estetik bir bakış açısı yakalanabilir ve kişinin kendine olan özgüveni yeniden kazandırılabilir. Göğsün herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle alınması durumlarında da yeniden göğüs yapılabilmesi için meme protezi kullanılabilir.

Kadınlar tarafından göğüs estetiği ameliyatı denilince akla ilk olarak meme büyütme gelir. Bu yüzden bu operasyondan beklenen sonuçlar daha fazladır. Fakat her ne kadar meme büyütme ile pek çok sorun aşılabilse de bazı durumlarda bu ameliyatta yetersiz kalabilir. Özellikle ciddi şekilde sarkmış memelerde, meme büyütme ameliyatı yetersiz kalır. Göğsün hem dik hem de dolgun olması için hastanın hem göğüs dikleştirme hem de göğüs büyütme ameliyatlarını olması gerekir. Hastanın sağlık durumuna ve uzman hekimin önermesi üzerine iki estetik kimi zaman aynı anda yapılabilirken kimi zamanda ayrı ayrı uygulanabilir.

Göğüs Küçültme Ameliyatı

Günümüzde göğüs estetiği adı altında en çok uygulanan operasyonlardan biri olan meme küçültme, göğsün kişinin vücuduna göre orantısız ve çok büyük olması durumlarında uygulanır. Meme küçültme operasyonunda göğüste gereğinden fazla olan ve rahatsızlık veren dolgunluk, yağlar ve fazla deri alınarak göğüs istenilen boyutlara getirilir.

Gereğinden fazla büyük olan göğüsler çoğu kadında ilk olarak psikolojik sorun yaratırken daha sonrasında ise ciddi sağlık sorunlarının meydana gelmesine neden olur. Özgüven sorunlarının yanı sıra kişi çoğu zaman fiziksel acı ve ağrı hissi de duyabilir. Bu durum özel yaşamı etkileyebileceği gibi günlük yaşamı da önemli bir derecede olumsuz etkileyebilir. Kişinin bu ameliyatı olması için sağlık durumunun iyi olması ve gerçekçi beklentilere sahip olması gerekir.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

uçak kazası

Yolcu Uçağı Düştü! Kurtulan Yok!

Rusya’nın Saratov Havayolları’na ait bir yolcu uçağı Moskova’da düştü. Tass haber ajansı, kazada kurtulan olmadığını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir