Anasayfa / +Manşet / Gözaltı Torbalarının Alınması

Gözaltı Torbalarının Alınması

Kişinin gün içerisinde gözlerini çok yorması, bilgisayar ve televizyon gibi cihazların karşında çok oturması, düzensiz uyuması ve diğer doğal etkenler(yaşlılık, gözün doğal yapısı, yer çekimi gibi) sayesinde gözaltında torba oluşumu gözlenir.

Bu görüntü ise kişinin olduğundan daha yaşlı ve bitkin görünmesine yol açar. Bunun içinde gözaltı torbalarının alınması bu sorundan kurtulmaya yarayan cerrahi bir işlemdir.

Ameliyat esnasında doktorunuz ilk önce gözünüzün altındaki torba oluşum noktalarını kalem yardımıyla belirler. Anestezik müdahale ile işaretlenen yerlerden kesim yapılır ve göz içinde birikmiş olan fazla yağ dokusu olduğu yerden çıkarılır. Yağ çıkarma işlemi bittikten sonra alt kirpiklerin hemen altından dikiş atılır ve ameliyat sonlanır.

Ameliyat sonrası pansumanlar düzenli olarak gerçekleştirilir. Gözaltı torbalarının alınmasında uygulanan dikişlerin kendiliğinden düşmesi beklenir. Bu dönemde göz hassasiyetini koruduğundan dolayı; göz şişmeye ve morarmaya çok müsaittir. Bunun için ise buz kompresi ve başınız yüksekte kalacak şekilde yatmanız önerilebilir.4-5 aya kadar göz ile görülür bir değişim fark edilmektedir.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

gülen

Gülen’in Malikanesine El Konuldu!

Bursa Mudanya’nın Çağrışan Mahallesi’ndeki bir malikanenin “FETÖ elebaşı Gülen için yaptırıldığı” iddiaları üzerine Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı harekete …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir