Anasayfa / +Manşet / Lazer Liposuction Nedir?

Lazer Liposuction Nedir?

Diyet yapıyorsunuz, spor yapıyorsunuz ancak bir türlü bazı belirli bölgelerinizde birikmiş stabil yağlardan bir türlü kurtulamıyorsunuz. İşte bu gibi durumlarda devreye giren liposuction yöntemi, bölgesel fazla yağların vakum yoluyla alınması işlemidir.

Lazer Lipoliz ile Klasik Lipoliz İşlemi Arasındaki Fark

Liposuction işlemi ile ilgili merak uyandıran soruların başında gelen bu iki yöntem arasındaki farktır. Klasik liposuction yönteminde ameliyat sırasında ve ameliyat sonrasında kanama gibi olumsuz durumlarla karşılaşılmaması için genellikle hastanın vücudu içerisine sıvı verilir ve herhangi bir yardımcı ışın kullanılmadan klasik yöntemle yani deri altına indirilen boruların fazla yağları vakumlaması ile liposuction işlemi uygulanır. Klasik lipoz yönteminde yağ alımı işlemi sonrası derideki sarkmalar önlenemeyebilir.

Lazer liposuction yönteminde ise, yağ alma işlemi başlamadan önce yağ alınacak bölgeler belirlendikten sonra bu bölgelere çok ince fiberoptik kablolar ile lazer enerjisi aktarılır. Aktarılan bu lazer enerjisi cildin altında ısı enerjisine çevrilir. Bu işlem de liposuction uygulaması sırasında derinin toparlanmasına yardımcı olur. Sıkılaşma, toparlanma ve yağlardan kurtulma işlemlerinin aynı anda yapıldığı lazer liposuction yöntemi özellikle vücudu sıkılaştırma özelliği ile klasik lipoz yöntemine göre daha çok tercih ediliyor.

Lazer Lipoliz Uygulaması Nasıl Yapılır?

Lazer liposuction yöntemi klasik yöntem de olduğu gibi liposuction yapılacak yağ fazlası olan bölgelerin belirlenmesi ve işaretlenmesi ile başlar.  Eğer tedavinin yapılacağı bölge çok büyük değilse lokal anestezi uygulanır. Ancak tedavinin uygulanacağı alan geniş bir alana yayılıyorsa genl anestezi yapılabilir. Anestezi işleminden sonra daha önce de belirtildiği gibi ince fiberoptik kablolar aracılığı ile bu bölgeler lazer enerjisi gönderilir. Belirlenen oranda enerji aktarımı yapılması ile işlem tamamlanır. Dikiş gerektirmeyen bu yöntemde uygulama sonrası iyileşme süreci daha çabuk atlatılır.

İşlem sonrası uygulanan bölge üzerinde şişlik ya da morluk gibi bir etki bırakmaması ve hızlı bir iyileşme süreci sağlaması ile de klasik yönteme göre daha çok tercih edilen bir uygulamadır.

Kadın ya da erkek fark etmez yağlarınızdan bir türlü kurtulamadığınız basen, göbek, karın ve çevresi, boyun ve çene altı (gıdı bölgesi), kollar gibi bölgelere lazer lipoz yöntemini uygulatabilirsiniz.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

uçak kazası

Yolcu Uçağı Düştü! Kurtulan Yok!

Rusya’nın Saratov Havayolları’na ait bir yolcu uçağı Moskova’da düştü. Tass haber ajansı, kazada kurtulan olmadığını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir