Anasayfa / +Manşet / Profesyonel Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Profesyonel Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Çalışan kadınların yaşamlarında her zaman için zaman ayırmaları gereken gereksinimlerden biri de makyaj olacaktır. Bir şirket ya da ofis gibi ortam içerisinde çalışan kadınlar veyahut sporcu olan kadınlar, her zaman için kendi yaşamlarında ki yoğunluk arasında makyaj konusunda pek fazla zaman ayırabileceği bir durum yaratamayabilirler. Hal böyle olunca günümüzde çeşitli teknolojiler ile gelişen birçok ameliyatlar vardır.

Basit olarak yapılabilir ameliyatlardan biri de kalıcı makyaj uygulamasıdır. Tamamen %100 doğal boyalarla yapılabilen bu uygulama, tek kullanımlık olan mikro iğnelerin yardımıyla cildinize enjekte edilir. Yapılan bu enjekte ile cildinizle uyumlu belli başlı boyalar kullanılarak abartılı olmayan makyajlar en iyi şekilde cilt altına gönderilir. Burada uygulanan makyaj boyaları, tamamen doğal ve sağlığınıza veyahut cildinize zarar vermeyecek türdedir.

Tek kullanımlık steril iğneler ile yapılabilen bu uygulama, alerjik sorunu ortaya çıkarmaksızın %100 doğal pigmentler ile yapılacağından dolayı yüz ve cilt için özel olarak oluşturulur. Yaklaşık olarak 15 DK ile 1 saatlik süre aralığında bu uygulama yapılırken, günlük yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Normal Makyaj İle Kalıcı Makyajın Farkı Nedir?

Normal bir makyaj yapılmak istenildiğinde belli bir zamanı gün içerisinde harcadığınız gibi, yaz günlerinde ya da sıcak bir ortamda makyajınızın akma ihtimali mevcuttur. Bu durumda da makyajınızı gün ortasında da yenilemeniz gerekecektir. Ancak kalıcı makyaj uygulamasında herhangi bir yenileme gerekmediği gibi yapıldıktan sonra sadece cilt sağlığınızı kontrol altına almanız yeterlidir.

Tamamen cildinizin renklerine uygun şekilde, abartılmayacak bir makyaj modeli uyarlanır ve uygulanır. Cildinizde hiçbir şekilde göz, kaş ya da dudak çevresinde abartılı bir makyaj görmezsiniz.

Kalıcı Makyaj Kaç Seans Sürüyor?

Göz ve kaş ile dudak hesaplandığında maksimum 2 saatlik bir süre içerisinde yapılacak olan uygulama doğrultusunda kalıcı makyaj uygulamasından sizlerde faydalanabilirsiniz. Boş gününüzün olduğu herhangi bir zaman için randevu alarak bu uygulamayı yaptırabilirsiniz.

Kalıcı Makyajın Yenilenme Süresi Nedir?

Kalıcı makyaj uygulamasının yenilenme süresi belirsizdir. Bu tamamen cildinize yapacağınız bakım ile doğru orantıdadır. Bu nedenle ortalama ömrü 3 yıllık olup cildiniz için yapacağınız nemlendirici v.b. uygulamalar ile bu süreyi 5 yıla kadar çıkartmak tamamen sizin elinizde olacaktır.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

uçak kazası

Yolcu Uçağı Düştü! Kurtulan Yok!

Rusya’nın Saratov Havayolları’na ait bir yolcu uçağı Moskova’da düştü. Tass haber ajansı, kazada kurtulan olmadığını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir