Anasayfa / +Manşet / Saç Kuruturken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Kuruturken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uzun saça sahip bayanlar özellikle de kış mevsiminde banyo çıkışında saçlarını mutlaka kurutmalıdır. Islak saç ile kalmak veya yatmak kişi için bazen olumsuz sonuçlar doğurabiliyor Peki saç kuruturken nelere dikkat etmemiz gerekir? Sanıldığı kadar basit bir işlem mi? Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza saç kuruturken yapılan bazı hatalardan bahsettik. Eğer siz de yapıyorsanız bunları bırakın.

Saç Kurutma İşlemine Dikkat!

Saçınızı kuruttuktan sonra mutlaka şekillendirici kullanmalısınız. Eğer kullanmıyorsanız saç kuruttuktan sonra saçların darmadağın olmasını şaşırmamalısınız. Özellikle de ince telli saçlara sahipseniz kesinlikle hacimlendirici bir sprey kullanmanız gerek. Şekillendiricinin tüm saç tellerine dağılmasını sağlamalısınız.

Eski bir makine kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Son zamanlarda iyonlu saç kurutma makineleri oldukça sık tercih ediliyor. Hem hızlı kurutur hem de uzun süre kullanabilirsiniz. Yapılan bir başka hata ise saçı tutamlara ayırmadan kurutmaktır. Kurutma yaparken saçınızı belli bölümlere ayırarak kurutmak sizin için daha kolay olur. Son olarak kuruttuktan hemen sonra saçınıza uygun bir serum kullanmamak hatasına düşmeyin.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

Enis Berberoğlu

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’na Hapis Cezası!

Tutuklu CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’na 5 yıl, 10 ay hapis cezası verildi. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir