Anasayfa / +Manşet / Varis Tedavisinde Lazer ile Ameliyat Uygulaması

Varis Tedavisinde Lazer ile Ameliyat Uygulaması

Toplardamar da oluşan genişleme sonrasında deri altında oluşan belli başlı bu sorun ile izler çıkar. Ortaya çıkan bu izlerle birlikte oluşan görünüm aslında bir varis görünümüdür. Günümüz şartları içerisinde ciddi bir rahatsızlık olan varis ile alakalı olarak birbirinden farklı yöntemlerle teşhisler konulabileceği gibi erken tedavi sonrasında geri dönüşü olmayan yola girilmesi engellenebilir.

Doktor tedavisi sonrasında bir daha kapanması zor yaraların engellenmesiyle beraber şişlik oluşması ya da benzeri sorunların oluşarak yürüyememe gibi bir durumun olmamasını engellemek, tamamen sizin elinizdedir.

Türkiye’de Lazer İle Tedavi

Varis, son yıllarda ayakta çok duran her yaşta insana sorun yaratabilecek bir hastalıktır. Hareketsiz kalınması ya da gün içerisinde devamlı ayakta durulması durumunda sorunların ortaya çıkması muhtemeldir. Oluşacak olan varis ile ilgili kısa zaman içerisinde teşhis konularak ameliyat olunabildiği unutulmamalıdır.

Türkiye’de son yıllarda Lazerle varis ameliyatı da yapılabiliyor. Artık Türkiye’de böylesine ciddi bir tıp alanında gelişmeler varken, başarıyla siz de bu alanda kaliteli tedavi oluşumuna katılabilirsiniz.

Yapılacak olan uygulama, tamamen damar ile alakalıdır. Ultrason aletinin yardımı ile damar içerisine yerleştirilecek olan borucuk, lazer enerjisi yardımıyla damar içerisine ışın gönderir. Gönderilen bu ışının etkisi, damar içerisini kapatması olacaktır.

Kapatılacak olan damar sayesinde varis oluşumu bu şekilde engellenerek tedavisi yapılmış olunur. Açılmış olan damarın, genişleyen damarın genişliğini kapatmak zor olacağından içeriden kapanma konusunda lazer uygulaması sağlanmış olur. İçten tedavi uygulaması sağlanarak bu sayede varis tedavisi yapılır.

Varis Tedavi Edilmediği Durumda Ne Olur?

Lazerle varis ameliyatı günümüz şartları içerisinde Türkiye’de yayılmış olan bir ameliyat modelidir. Hele ki günümüzde hastane ve doktor yönünden zengin olan ülkemiz içerisinde birçok klinik içerisinde de bu alanda hizmet alabilirsiniz.

Eğer ki varis ile ilgili doğru bir ameliyat uygulaması yapılmadığında veyahut varis tedavisi üzerine hiçbir şekilde operasyon gerçekleştirilmediğinde ilerleyen varis hastalığıyla beraberinde birçok konu da gelecektir. Bunların başında yürüyememe sorununuz oluşacaktır. Yürüyememe sorunu, gerçekten son dönemlerde en yaygın varis hastalığıyla gelen bir sorun olduğundan ayaklarınızda ağrılar oturduğunuz yerde birden bire oluşabilecek tehlikelerle sizleri karşılayacaktır.

Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak adına en iyi şekilde varis tedavisi yapılması gereklidir. Günümüz koşullarında ameliyat ile tedavi yapıldığı gibi, lazer tedavisi de mümkünken kısa zaman içerisinde böyle bir hastalığa karşı çıkmak adına en iyi şekilde tedavi olunabilir.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

mülteci

Ortadoğu’da Suriyeli Mülteci Sorunu!

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi, Suriye’de siyasi çözümün başarısızlığına ilişkin eleştirilerde bulundu. Ürdün’de resmi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir