Anasayfa / +Manşet / İşte Almanya Başkanı Merkel’in Erdoğan’dan İstekleri!
merkel ve erdoğan
merkel ve erdoğan

İşte Almanya Başkanı Merkel’in Erdoğan’dan İstekleri!

NATO zirvesi için Brüksel’e giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO’nun karargah binasında Almanya’nın Başkanı Merkel ile bir görüşme yaptı. Görüşmede Başkan Merkel Erdoğan’dan İncirlik Üssü’ne ziyaret izni ve Türkiye’de tutuklu olan Deniz Yücel’in iadesini istedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Toplantısı” için gittiği Brüksel’de temaslarına devam ediyor. Erdoğan, NATO Karargah Binası’nda AlmanyaBaşbakanı Merkel ile planlanan toplantısını gerçekleştirdi.

MASADA FETÖ VE İNCİRLİK VAR

Erdoğan ve Merkel’in, Suriye’deki son durumun yanı sıra, Almanya’nın FETÖ’cü teröristleri iade etmeyerek sığınma vermesi ve Alman vekillerin izin verilmeyen İncirlik ziyaretleri konularını görüştükleri öğrenildi. Basına kapalı gerçekleşen görüşme yaklaşık 30 dakika sürdü.

MERKEL DENİZ YÜCEL’İN SALINMASINI İSTEDİ

Toplantıda Merkel’in, İncirlik Üssü’ne Alman vekillerin alınmasını istediği bildirildi. Ayrıca Alman Başbakanlık ofisinden görüşmeyle ilgili yayımlanan açıklamada ise, “Şansöyle, tutuklu bulunan Alman vatandaşları için hukuk devletine uygun muamele yapılmasını dile getirdi ve özellikle de Deniz Yücel’in salıverilmesini talep etti” ifadeleri kullanıldı.

MERKEL’DEN TEHDİT GİBİ AÇIKLAMA

Merkel, Erdoğan’la görüşme öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada “Türkiye Cumhurbaşkanı ile yapacağım görüşmede, bizim için bunun kaçınılmaz olacağını açıkça söyleyeceğim. Çünkü biz bir parlamento ordusuna sahibiz. Askerlerimizin Federal Meclis üyeleri tarafından ziyaret edilebilmeleri gerekir. Aksi takdirde İncirlik’i terk etmek zorundayız. Ziyaretler Alman ordusunun faaliyetleri için esas teşkil etmektedir.” şeklinde konuşmuştu.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

Kars Eski Kaşar

Hem yöresel hem de farklı bir kahvaltılık denemek isteyenlerin tercihi olan Kars eski kaşar peyniri, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir