Anasayfa / +Manşet / 775 Kilo Uyuşturucu Ele Geçirildi

775 Kilo Uyuşturucu Ele Geçirildi

Narkotik şube ekipleri tarafından gerçekleştirilen şüpheli aracın durdurulmasıyla ortaya çıkan olayda Edirne Hamzabeyli sınır kapısında bir tırdan 775 kilo eroin orta

Bulgaristan‘a çıkış yapmak üzere Hamzabeyli Sınır Kapısı‘na gelen İran uyruklu A.E. ve yanındaki ikinci sürücü J.S.’nin bulunduğu plastik yapımında kullanılan toz madde taşıyan TIR, risk analizleri kapsamında X-Ray taramasından geçirildi.

TIR dorsesinde toz formunda yasal yükün arasına gizlenmiş farklı bir yoğunluğa rastlanmadı. Ancak tarama sırasında TIR sürücülerinin şüpheli hareketleri üzerine gümrük yetkilileri TIR’ı daha detaylı arama için arama hangarına çektirdi. Burada narkotik dedektör köpekler ‘Zeus’, ‘Thea’ ve ‘Benga’ ile daha detaylı arama yapıldı. Köpeklerin, TIR dorsesinin belirli bölgelerine aşırı tepki vermesi üzerine, dorsesi açıldı. Gümrük Muhafaza ve Gümrük Müdürlüğü ekiplerinin katılımı ile yapılan incelemede, araç içerisinde bulunan toplam 825 torba tek tek açılarak kontrol edildi. Yasal yükün arasına gizlenmiş 31 torba içerisinde 775 kilo 75 gram eroin ele geçirildi. Gümrük yetkilileri, uyuşturucunun değerinin 77 milyon 600 bin lira olduğunu belirtti.

Araç sürücüleri A.E. ve J.S., Hamzabeyli Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliği ekiplerince gözaltına alındı. Şüpheliler ifadelerinin ardından Edirne Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.

5 AYDA 5 TON UYUŞTURUCU

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, son 5 ayda sınır kapılarında 5 tonun üzerinde uyuşturucu maddesi ele geçirildiğini açıklarken, 775 kilo 75 gram uyuşturucunun, Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda bugüne kadar tek seferde ele geçirilen en büyük uyuşturucu miktarı olduğunu belirtildi.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

uçak kazası

Yolcu Uçağı Düştü! Kurtulan Yok!

Rusya’nın Saratov Havayolları’na ait bir yolcu uçağı Moskova’da düştü. Tass haber ajansı, kazada kurtulan olmadığını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir