Anasayfa / +Manşet / ABD’den Türkiye Düşmanı Terör Örgütü YPG’ye Zırhlı Araç Desteği

ABD’den Türkiye Düşmanı Terör Örgütü YPG’ye Zırhlı Araç Desteği

ABD Türkiye’nin sınırda savaştığı YPG terör örgütüne zırhlı araç göndererek destek oldu.

Suriye’nin Tel Abyad ilçesinden YPG’nin havanlı saldırılarına karşı Türk askerinin top atışları yaparak karşılık vermesiyle çatışmalar yoğun bir şekilde devam ederken, ABD’nin YPG’nin kontrolündeki Tel Abyad’a zırhlı araç sevkiyatının görüntüleri ortaya çıktı.

SINIRDA ŞİDDETLİ ÇATIŞMALAR VAR

Suriye’nin kuzeyindeki Tel Abyad kenti sınırında Türk askeri ile Türkiye’nin PKK’nın Suriye kolu olarak gördüğü YPG arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Türkiye Tel Abyad’ın 10 kilometre batısında yer alan Sosık ve Gıresor köylerinde konuşlu bulunan YPGmevzilerini obüs’lerle bombalarken, YPG ise füzelerle ve roketlerle karşılık veriyor.

ABD’DEN YPG’YE ZIRHLI ARAÇ DESTEĞİ

Bölgede şiddetli çatışmalar yaşanırken, ABD’nin terör örgütünün bulunduğu bölgeye zırhlı araçlar sevk etmesi tepkilere yol açtı.

TEL ABYAD’DAN AKÇAKALE’DEKİ KARAKOLA HAVAN MERMİSİ ATILMIŞTI

Öte yandan, Suriye sınırındaki Akçakale ilçesine bağlı Tekçe Sınır Karakolu bahçesindeki bir tanka, PYDkontrolündeki Tel Abyad bölgesinden atılan havan mermisinin isabet ettiği iddia edildi. Saldırı sonrasında sınır birlikleri tarafından havanın ateşlendiği bölge tespit edilerek, anında karşılık verildiği bildirildi. Olayda bir asker yaralanırken, çatışmalarda YPG’li 3 terörist de öldürülmüştü

ABD, daha önce de El Bab operasyonu sonrası Türk askerinin Menbiç’e yönelmesiyle bölgedeki terör örgütü YPG’ye zırhlı araçlar gönderek kalkan oluşturmuştu.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

şehit

Türkiye Şehitlerini Uğurluyor!

Adana Şehidini Uğurladı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrin kentinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir