Anasayfa / +Manşet / Büyük İstanbul Yenikapı Mitinigi

Büyük İstanbul Yenikapı Mitinigi

İstanbul Yenikapı’da yapılacak olan büyük istanbul mitingine Recep Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım katılacak. İkilinin ortak yapacağı mitingler arasında olan İstanbul mitinginde Yenikapı meydanı dolmaya başladı.

Evet Platformu” tarafından düzenlenen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katılacağı “İstanbul Buluşması” için vatandaşların alana girişleri devam ediyor.

100’DEN FAZLA ARAMA NOKTASI

“Aşkımız memleket, millet için evet” sloganıyla düzenlenen buluşma için İstanbul’un farklı ilçelerinden metro, Marmaray, vapur ve otobüslerle yola çıkan vatandaşlar, Yenikapı Meydanı’na gelmeye başladı. Kendilerine ayrılan 100’den fazla arama noktasından geçerek meydana giriş yapan vatandaşlara alanda, Türk bayrakları ve “evet” yazılı flamalar dağıtılıyor.

TONLARCA SU BIRAKILDI

Ayrıca meydanın farklı yerlerine, vatandaşın istifade etmesi için paletlerle tonlarca su bırakıldı. Meydanın birçok yerine ise Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın dev posterleri asıldı.

16 METRELİK PLATFORM

Konuşmalar için hazırlanan 16 metre yükseliğe 95 metre uzunluğa sahip platforma da 100 metrekarelik dev ekranlar yerleştirildi.Yerli ve yabancı basın mensupları için oluşturulan tribünün arkasında hazırlanan bölüme ise 15 Temmuz şehitlerinin isimleri yazıldı.

ONLARCA SES KULESİ VE EKRAN

Vatandaşların etkinliği rahatlıkla takip etmeleri için meydanın farklı yerlerine onlarca ses kulesi ve ekran yerleştirildi.Bu arada, mitingin yapılacağı alan ve çevresinde satılan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın portresinin bulunduğu atkı, şapka, maske ve bantlara da katılımcılar ilgi gösteriyor. Miting alanında, çadır hastane, sağlık noktası, mescit, mobil tuvalet ve şadırvan ile su dağıtım noktaları yer alıyor.

“DAVAMIZ İÇİN MİTİNGE GELDİK”

16 Nisan’da ‘evet’in çıkacağını söyleyen bir vatandaş, “Davamıza sahip çıkmaya geldik. Gençlik olarak sesimizi bütün dünyaya bu referandumda duyurmak istiyoruz. Geleceğimizi kararmak isteyenlere karşı tek nefes olarak haykıracağız. Kadın, yaşlı, herkes burada.” derken bir başka vatandaş ise “Davamız, milletimiz, bayrağımız için mitinge geldik. Allah kısmet ederse inşallah 16 Nisan’da hayırcılara sesleniyorum. Hiç boşa çabalamasınlar eveti alıyoruz. Bu memleketi şaha kaldırıyoruz. Allah, bu milletin bu vatanın her zaman yanındadır.” ifadelerini kullandı. Mitinge gelen bazı kadınlar, “Türkiyemiz için hayırlı uğurlu olsun inşallah. Cumhurbaşkanımızı çok seviyoruz. Birlik ve beraberlik için evet diyorum.” diye konuştu.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

uçak kazası

Yolcu Uçağı Düştü! Kurtulan Yok!

Rusya’nın Saratov Havayolları’na ait bir yolcu uçağı Moskova’da düştü. Tass haber ajansı, kazada kurtulan olmadığını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir