Anasayfa / +Manşet / Cumhur Başkanı Erdoğan’dan Muhtar Ve Koruculara Sürpriz

Cumhur Başkanı Erdoğan’dan Muhtar Ve Koruculara Sürpriz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN  muhtar ve korucuların sgk primlerinin devlet tarafından karşılanacağını ve muhtarların ödediği silah harcı vergisinin de kalkacağının sürprizini verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de 37’nci muhtarlar toplantısında muhtarlara ve köy korucularına müjde üstüne müjde verdi. Erdoğan, muhtarların ve köy korucularının sosyal güvenlik primlerinin devlet tarafından karşılanacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle;

“MUHTARLARIN SGK PRİMLERİNİ DEVLET KARŞILAYACAK”

“Biz kademeli bir artışla muhtar maaşlarını asgari ücretle eşitledik. Muhtarlarımız 1406 lira maaş alıyor. Ama bu yetmez dedik. Bir de bunların sosyal güvenlik kurumuprimleri var, onların da karşılanması lazım dedik. İlk yayımlanacak KHK ile bunu yasalaştıracağız.”

“GÜVENLİK KORUCULARIMIZ DA ARTIK SİGORTALI OLACAK”

“Bir müjde de güvenlik korucularımıza vermek istiyorum. Maaşlarını bin 411 TL’ye, harcırahlarını günlük 36, aylık 1080 liraya çıkarmıştık. Güvenlik korucularımız kendi illeri dışındaki operasyonlarda da görevlendirilebiliyor. Erzurum, Erzincan, Hatay ve Osmaniye’yi de güvenlik koruculuk sistemine dahil ettik. Tüm güvenlik korucularımız sigortalı oluyor. Tıpkı diğer sigortalılar gibi istedikleri yerden sağlık hizmeti alabilecekler. Her korucumuz için 578 liralık sigorta ödemesi yapılacaktır.”

MUHTARLARIN SİLAH HARCIRAHI DA DEVLETTEN

“Muhtarlarımızın mahallelerine köylerine verdikleri hizmetlerle, güvenlik korucularımızın terörle mücadeleye verdikleri destekle bu imkanları ziyadesiyle hakkettiklerini düşünüyorum. Muhtarlarımızın yemeklerde bana söylediği bir şey var. Silah da silah, silah da silah. Şimdi tabi silahı alıyor da, diyorlar ki bizi bu harcırahtan kurtarın. Başbakanımızla bunu değerlendirdik, harcırahı da hükümetimiz karşılıyor. Böylece harcırah yok.”

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

uçak kazası

Yolcu Uçağı Düştü! Kurtulan Yok!

Rusya’nın Saratov Havayolları’na ait bir yolcu uçağı Moskova’da düştü. Tass haber ajansı, kazada kurtulan olmadığını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir