Anasayfa / +Manşet / Dev Makarna Firmasına Şok

Dev Makarna Firmasına Şok

Mersin Limanın’da Gaziantepli dev makarna firmasının tonlarca makarnasına el konuldu. Kaçakçılıkla suçlanan firmanın 162 konteynır makarnasına el konuldu.

Mersin Limanı’nda Gaziantepli ünlü bir makarna firmasına ait olduğu öğrenilen 162 konteynır makarnaya ‘kaçakçılık suçu’ kapsamında el konulduğu öğrenildi.

Mersin Limanı’nda ünlü bir firmaya ait 162 konteynır makarnaya el konuldu. Gaziantepli ünlü bir makarna firmasına ait olduğu öğrenilen makarnalara ‘kaçakçılık suçu’ kapsamında el konulduğu öğrenildi.

HER BİR KONTEYNIRDA 22 TON MAKARNA BULUNUYOR

Bir ihbar üzerine harekete geçen güvenlik güçleri, Mersin Limanı’nda operasyon düzenledi. Operasyonda, ‘kaçakçılık suçu’ iddiasıyla 162 konteynır makarnaya el konuldu.

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından el konulan makarnalar incelenmek üzere bekletildiği her bir konteynırın içerisinde yaklaşık 22 ton makarna bulunduğu öğrenildi.

DAHİLDE İŞLEME REJİMİ’NE AYKIRILIK TESPİT EDİLDİ

Hurriyet.com.tr’nin sektör kaynaklarından edindiği bilgilere göre, firmanın ihraç etmek istediği ürünlerde Dahilde İşleme Rejimi’ne aykırılıklar tespit edildi.

Yapılan tespitlere göre ihracata konu ürünlerin Afrika’ya gönderilmek üzere hazırlandığı anlaşıldı.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

uçak kazası

Yolcu Uçağı Düştü! Kurtulan Yok!

Rusya’nın Saratov Havayolları’na ait bir yolcu uçağı Moskova’da düştü. Tass haber ajansı, kazada kurtulan olmadığını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir