Anasayfa / +Manşet / Doğalgaz Faturalarına Yeni Düzenleme

Doğalgaz Faturalarına Yeni Düzenleme

Enerji Piyasası Denetleme Kurulu’nun yaptığı açıklamaya göre doğalgaz borçlarının 50 metreküpten aşağı olanların doğalgazları kesilmeyecek.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) son kurul toplantısında bir düzenleme yapıldı. Düzenlemeye göre, müşterinin ödenmemiş doğalgaz faturalarında 50 metreküpten az borç olması halinde kesinti yapılmayacak.

CUMA GÜNÜ VE RESMİ TATİLLERDE DOĞALGAZ KESİLMEYECEK

Akşam’dan Miray Çimen’in haberine göre, abonenin vefatı halinde vefat eden abonenin eşi dağıtım şirketinde mevcut bulunan güvence bedeli aktarılarak ve ilave bir güvence bedeli alınmaksızın abone yapılacak. Bu durum diğer mirasçıların itiraz etmemesi halinde kabul edilecek. Acil durum sebebiyle yapılanlar kesintiler hariç olmak üzere, cuma günleri ve resmi tatillerin başladığı günden önceki gün doğalgaz kesintisi yapılamayacak.

DOĞALGAZ VERME SÜRESİ 24 SAATE İNDİ

Doğalgazı kesilen müşterinin, yükümlülüklerini yerine getirmesi ve dağıtım şirketine başvurusu üzerine, müşteriye hali hazırda 2 gün olan en geç yeniden doğalgaz verme süresi, 24 saate indirilecek. Dağıtım şirketleri tarafından, tüketicilere yönelik 24 saat kesintisiz hizmet verecek şekilde çağrı merkezi kurulacak. Dağıtım şirketleri tüketicilere yönelik çağrı hizmetleriyle ilgili olarak hizmet alımı yapabilecek.

“2018’DE DOĞALGAZIN ULAŞMADIĞI İLİMİZ KALMAYACAK”

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, düzenlemelerle ilgili yaptığı açıklamada, “2018’de ülkemizde doğalgazın ulaşmadığı ilimiz kalmayacak” dedi. Bugün itibarıyla doğalgaz abone sayısının 13 milyon civarında olduğunu ifade eden Yılmaz, “Nüfusumuzun yaklaşık yüzde 65’ine doğalgaz ulaşıyor. Önümüzdeki 2 yılda bu rakama 5 milyon vatandaş daha eklenecek” dedi.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

şehit

Türkiye Şehitlerini Uğurluyor!

Adana Şehidini Uğurladı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrin kentinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir