Anasayfa / +Manşet / Erdoğan Rusya’yla Görüşmek İçin Yarın Kremlin’de Olacak

Erdoğan Rusya’yla Görüşmek İçin Yarın Kremlin’de Olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yarın Rusya’ya birdizi temaslar için gidecek. Erdoğan Kremlin Sarayı’nda Putin’le Suriye ve S300 füzeleri hakkında konuşacak.

Bugün Almanya Başbakanı Merkel’i ağırlayan ve Suriye konusunu masaya yatıran Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yarın da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ağırlayacak.

Kremlin Basın Sözcüsü Dmitri Peskov, Putin ile Erdoğan’ın Soçi’deki görüşmelerinde askeri teknik işbirliğine ilişkin konuları detaylı bir şekilde ele alacaklarını bildirdi.

“ÇOK ÖNEMLİ BİR GÖRÜŞME GERÇEKLEŞECEK”

Peskov, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Yarın Soçi’ye Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğangeliyor, çok önemli bir görüşme gerçekleşecek” ifadesini kullandı.

Peskov sözlerine şu şekilde devam etti: “Türk tarafı Suriye sorununu ve askeri teknik işbirliği dahil olmak üzere ikili işbirliğini görüşmek istediğini dile getirdi. Aynı zamanda diğer uluslararası ve bölgesel konularda da fikir alışverişi yapılacak.”

S-300’LER DE MASADA

Gazetecilerin “S-400 sistemlerinin sevkiyatı ve Türkiye için kredi konularına değinilecek mi?” sorusu üzerine Peskov, “Askeri teknik işbirliği detaylı biçimde görüşülecek” cevabını verdi

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

uçak kazası

Yolcu Uçağı Düştü! Kurtulan Yok!

Rusya’nın Saratov Havayolları’na ait bir yolcu uçağı Moskova’da düştü. Tass haber ajansı, kazada kurtulan olmadığını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir