Anasayfa / +Manşet / Erdoğan’dan Talimat: Arena Yerine Stadyum

Erdoğan’dan Talimat: Arena Yerine Stadyum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir konuşmasında stadyumlardaki arena kelimesinin kaldırılmasını istedi. Arenaların farklı amaçlarla kullanıldığını ve ülkemizde olmaması gerektiğini söyledi.

Galatasaray Kulübü eski başkanı Ali Tanrıyar’ın vefatı nedeniyle saat 14:00’de düzenlenen törenin ardından Galatasaray Yönetim Kurulu, Başkan Dursun Özbek’in isteği üzerine özel gündem maddesi ile toplandı.

Ve bu zirve sonrasında Türk Telekom Arena’nın isminin değişme kararı alındı.

Stattan Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Alper Narman, bu kararı Hürriyet’e açıklayarak ” Bugün yapılan olağanüstü yönetim kurulu toplantısı neticesinde Pazartesi gününden itibaren stadyumumuzun adı Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu olacak” dedi.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “‘Arena’ ismini spor kulüplerinin kullanması yanlış, bakanlara talimat verdim, bu ismi kaldırıyoruz.” açıklamasını yapmıştı.

TÜRK TELEKOM’DAN DESTEK

Türk Telekom CEO’su Paul Doany Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımızın “Arena” isminin değişmesi konusunda çağrısını destekliyoruz. Türk Telekom Arena’nın isminin Türk Telekom Stadyumu olarak değişmesi için Galatasaray ile fikirbirliğimiz var, çalışmalara başladık.”

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

uçak kazası

Yolcu Uçağı Düştü! Kurtulan Yok!

Rusya’nın Saratov Havayolları’na ait bir yolcu uçağı Moskova’da düştü. Tass haber ajansı, kazada kurtulan olmadığını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir