Anasayfa / +Manşet / Güvenlik Uzmanından Dikkat Çeken Açıklamalar

Güvenlik Uzmanından Dikkat Çeken Açıklamalar

Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar Dün gerçekleşen helikopter kazısıyla şehit vermemizin ardından bir televizyon programına katılıp çeşitli değerlendirmelerde bulunup açıklamalar yaptı. Yaptığı açıklamalarda dikkat çeken ayrıntı ise PKK terör örgütünün eline ağır silahları geçmesiyle birlikte TSK’nın taktik uçuşlar yapması yönünde olan açıklamasıdır.

Şırnak’ın Uludere İlçesi Şenoba Beldesi’nde askerleri taşıyan Cougar tipi helikopterin yüksek gerilim hatlarına takılıp düşmesinin ardından helikopterin neden alçak uçuş yaptığı sorusu akıllara gelmişti. 13 askerin şehit olduğu helikopter kazası ile ilgili konuşan güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, “Terör örgütlerinin eline ağır silahların geçmesiyle birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri taktik uçuşlar yapmaya başladı. Yatayda alçak uçuş yapıyor” dedi.

“YATAYDA UÇUŞ YAPIYOR”

CNN Türk’ün canlı yayınına katılan güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, 13 askerin şehit olduğu helikopter kazası ile ilgili açıklamalar yaptı. Ağar şunları söyledi:

“Terör örgütlerinin eline ağır silahların geçmesiyle birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri taktik uçuşlar yapmaya başladı. Yatayda alçak uçuş yapıyor. Bu da araziye bağlı olarak bir anda yükselmeye ve alçalmaya yol açabiliyor. Buradan okunması gerektiğini düşünüyorum.

“YENİ TEDBİRLER ALMAYA ZORLUYORLAR”

Ellerinde çok ciddi bir patlayıcı yükü var. Sofistike silahlardan bahsediyoruz. Bakıyorsunuz tank savar top çıkıyor. 2 km menzilli tank savarlar var. Bunlar mücadeleye yansıyor. Yeni tedbirler almaya zorluyor.”

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

şehit

Türkiye Şehitlerini Uğurluyor!

Adana Şehidini Uğurladı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrin kentinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir