Anasayfa / +Manşet / İbrahim Erkal İçin Kritik 72 Saat

İbrahim Erkal İçin Kritik 72 Saat

Ünlü şarkıcı İbrahim Erkal evinin önündeki otoparkta baygın halde bulunduğundan beri hastahanede deri koma halindeydi. Dün doktorlaı basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada İbrahim Erkal’ın beyin ölümünün gerçekleştiğini fakat biyolojik ölümün henüz gerçekleşmediğini söylediler.

12 Nisan’da evinin otoparkında beyin kanaması geçiren ve kaldırıldığı özel hastanenin ardından, Ümraniye Eğitim ve Araştırma hastanesine nakledilen ünlü sanatçının beyin ölümü gerçekleştiği açıklandı.

ÖNLERİNDE 72 SAAT VAR

Akşam saatlerinde Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Necdet Sağlam, ünlü sanatçının kardeşi ve yakınları ile birlikte kamera karşısına geçti. İbrahim Erkal’ın beyin ölümünün gerçekleştiğini söyleyen Başhekim Sağlam, ünlü sanatçının biyolojik olarak ölmediğini ve önlerinde 72 saatin olduğunu söyledi.

“BİYOLOJİK OLARAK ÖLDÜ DİYEMİYORUZ”

İşte Doç. Dr. Necdet Sağlam’ın açıklaması:

Geldiğinden beri derin koma tablosunda. Bu tabloda bir düzelme olmadı. Bugün ilgili hekimlerimiz tarafından yapılan değerlendirmede tıbbi beyin ölümünün gerçekleştiği tespit edildi. Kalp ve diğer organlarının yaşamsal destek ünitemizde sürdürülmektedir.

Yaklaşık 48- ile 72 saatlik bir süre ön görülüyor. O süre zarfında bekleyeceğiz. Biyolojik olarak vefat etti diyemiyoruz. Ailenin bir kararı olursa ona uyacağız ama biz tıbbı desteğimizi sürdüreceğiz. Eşine de bilgi verdik. Kardeşi ile de görüştük. Bize ilk geldiği günden itibaren kalp atışlarında bir düzensizlik vardı. İnişli çıkışlı düzensizlikler oldu. Bugün gerekli testler yapıldı ve tıbbi olarak beyin ölümü kararı verildi. Olayın olduğundan beri derin koma tablosu vardı hep.

“RABBİMİZDEN ÜMİDİ KESMİYORUZ”

Ünlü sanatçının kardeşi Abdullah Erkal ise, “Rabbimizden ümidi kesmiyoruz. Dua edin. Kalp atışı sürdüğü sürece.. Beklemekten başka bir şey yok” dedi.

Öte yandan haberi alan yakınları ve sevenleri hastaneye akın etti. Yakınlarının üzüntülü bir şekilde bekledikleri görüldü.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

şehit

Türkiye Şehitlerini Uğurluyor!

Adana Şehidini Uğurladı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrin kentinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir