Anasayfa / +Manşet / Kuzey Kore Çin’i Korkuttu

Kuzey Kore Çin’i Korkuttu

Kuzey Kore ABD’ye korkutmak üzere füze denemeleri yapıyordu. Yapılan son füze denemesinde Çin’in alarm sistemleri devreye girdi ve metro kapatıldı.

Yaklaşık bir aydır tansiyonun yüksek olduğu Pasifik’te sular durulmuyor. Son olarak Kuzey Kore’nin yaptığı balistik füze denemesi, Japonya’nın başkenti Tokyo’da panik yarattı.
Kuzey Kore’nin füze denemesinin, Japonya’da bulunan ‘füze uyarı sistemi’ni harekete geçirdiği ve bu nedenle Tokyo metrosundaki bütün hatların kapatıldığı belirtildi.

METRO,TARİHİNDE İLK KEZ FÜZE ALARMIYLA KAPANDI

Tokyo metrosunda yer alan 9 hattın, sabah 06.07’de gelen füze alarmı nedeniyle kapatıldığı ve 06.17’de yeniden kullanıma açıldığı belirtildi. Yetkililer Tokyo metrosunun tarihte ilk kez füze tehdidi nedeniyle kapandığını belirtti. Tokyo’da erken uyarı sistemi daha önce büyük ölçekteki depremlerde devreye girerek, hatların kapanmasını sağlıyordu.

13 BİN YOLCU MAĞDUR OLDU

Tokyo metrosunun 10 dakika kapalı kalmasının yaklaşık 13 bin yolcuyu etkilediği belirtildi.

BAŞARISIZ DENEME

Öte yandan Japonya hükümet sözcüsü, Kuzey Kore’nin füze denemesinin başarısız olduğunu açıkladı. Açıklamaya göre, Pyongyang’ın kuzeyindeki bir bölgeden fırlatılan balistik füze havada 50 kilometre kaldıktan sonra Kuzey Kore topraklarına düştü.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

uçak kazası

Yolcu Uçağı Düştü! Kurtulan Yok!

Rusya’nın Saratov Havayolları’na ait bir yolcu uçağı Moskova’da düştü. Tass haber ajansı, kazada kurtulan olmadığını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir