Anasayfa / +Manşet / Mersin’de İnsanlık Ölmemiş Dedirten Güzel Olay

Mersin’de İnsanlık Ölmemiş Dedirten Güzel Olay

Hamallık yapan bir vatandaş yerde bulduğu bin lirayı polis merkezine getirerek teslim etti.

Mersin’de Erdemli ilçesinde hamallık yaparak geçimini sağlayan bir vatandaş bulduğu bin lirayı polis merkezi amirliğine teslim etti. Para kazanmanın zor olduğunu söyleyen vatandaş, “herkese bu şekilde yapmalarını tavsiye ediyorum.” dedi.

BULDUĞU PARAYI DÜŞÜNMEDEN TESLİM ETTİ

Erdemli Sebze Meyve Halinde hamallık yapan evli ve 1 çocuk babası 29 yaşındaki İbrahim Dal, ilçe merkezinde yürüdüğü sırada yerde bin lira buldu. Para kazanmanın zorluklarını bildiğini söyleyen Dal, bulduğu parayı hiç düşünmeden Erdemli İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürerek polis merkezi amirliğine teslim etti.

“YOLDA BİR MİKTAR PARA BULDUM, KOMİSERE TESLİM ETTİM”

Parayı tesadüfen gördüğünü anlatan İbrahim Dal, “Elektrik faturamı yatırmak için postane sokağından gidiyordum. Faturamı yatırdım geriye dönüşte kaldırımda yürürken yolda bir miktar para buldum. Anons ettirmek için belediyeye gittim. Anons sistemi yok dedikleri için bende polis karakoluna geldim. Görevli komisere parayı teslim ettim.” dedi.

“PARA KAZANMANIN ZOR OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Kendisinin Erdemli Meyve Sebze Halinde 15 yıldır hamallık yaparak evinin geçimini sağladığını ifade eden Dal, “Parayı kaybedenin bir gariban olacağını düşündüm. Kendimde gariban olduğum için, belki bir garibanın ev kirasıdır, maaşıdır, bunları düşünerek parayı polis karakoluna teslim ettim. Para kazanmanın zor olduğunu düşünüyorum. Para bulanların buldukları parayı bu şekilde teslim etmelerini tavsiye ediyorum. Şuan dünyanın en mutlu insanıyım. Bir insanlık görevimi yerine getirdiğim için. Herkese bu şekilde yapmalarını tavsiye ediyorum.” diye konuştu.

Polis ise kendilerine teslim edilen paranın sahibini bulmak için çalışma başlattı.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

uçak kazası

Yolcu Uçağı Düştü! Kurtulan Yok!

Rusya’nın Saratov Havayolları’na ait bir yolcu uçağı Moskova’da düştü. Tass haber ajansı, kazada kurtulan olmadığını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir