Anasayfa / +Manşet / Muş’ta 15 Saatlik Elektrik Kesintisinin Sebebi Yılan

Muş’ta 15 Saatlik Elektrik Kesintisinin Sebebi Yılan

Muş’a bağlı bir köyde meydan agelen olayda bir yılan köyün trafo merkezine girdi ve köye 15 saat boyunca elektrik verilemedi. Trafonun içine girilince yılan ölü halde bulundu.

Muş’ta 12 köyü besleyen Sürügüden enerji hattında elektrik direğine çıkan 2 metrelik yılan, iletim kabloları ve elektrik direği arasında akıma kapılarak telef oldu. Yılandan dolayı kısa devre oluşan hatta elektrik kesintisi oldu ve 12 köyün elektriği kesildi.

EKİPLER 15 SAAT SONRA YILANI FARK ETTİ

Köylülerin ihbarı üzerine bölgede giden Vangölü Elektrik Dağıtım AŞ (VEDAŞ) ekipleri, direkleri tek tek gezerek arızayı bulmaya çalıştı. Yaklaşık 15 saat boyunca bölgeyi gezen ekipler, Sürügüden enerji nakil hattındaki elektrik direğindeki yılanı fark etti. Direğe çıkan ekipler, akıma kapılarak telef olan yılanı indirdikten sonra köylere tekrar enerji verdi.

“YILANIN VERDİĞİ ARIZA NETİCESİNDE ELEKTİRİKSİZ KALDI”

Konuyla ilgili makamında gazetecilere açıklamalarda bulunan VEDAŞ Muş İl Müdürü Eşref Şentürk, 2 metrelik yılandan dolayı 12 köyün elektriksiz kaldığını belirterek, “Sürügüden grubunda meydana gelen ve yaklaşık 12 tane köyümüzü elektriksiz bırakan, uzun süre bulunamayan arızayı, ekiplerimiz direkleri tek tek gezerek buldular. 12 köyümüz, yaklaşık 14-15 saat, yılanın verdiği arıza neticesinde elektriksiz kaldı. Yaklaşık 2 metrelik yılan, tel ve demir direk arasında oluşturduğu kısa devreden dolayı akıma kapılarak telef olmuştur. Ekiplerimiz, telef olan yılanı indirdikten sonra enerjiyi verdiler ve hat normale bindi.” dedi.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

şehit

Türkiye Şehitlerini Uğurluyor!

Adana Şehidini Uğurladı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrin kentinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir