Anasayfa / +Manşet / Nisan Ayında Lapa Lapa Kar

Nisan Ayında Lapa Lapa Kar

Bolu’da Nisan ayının ortasına az kalan günlerde lapa lapa kar yağışı başladı görenler hayrete düştü. İnsanlar videolar resimler çekip sosyal medyada paylaştı.

Bolu’da, bu sabahtan itibaren kar yağışı etkili oldu, kent merkezindeki yeşil alanlar beyaza büründü. Kent sakinleri Nisan ayında kar yağdığını görünce şaşırdı.

KENT BEYAZ ÖRTÜ İLE KAPLANDI

Kar yağışı, TEM otoyolu ve D-100 karayolunun Bolu Dağı kesiminde ulaşımı olumsuz etkiliyor. Bolu Dağı’nda gece başlayan sağanak, sabah kar yağışına dönüştü. Lapa lapa yağan kar ile birlikte kent merkezinde yeşil alanlar beyaz örtü ile kaplandı. Bazı mahallelerde araçların üzerinde biriken kar kalınlığı 4-5 santime ulaştı.

VATANDAŞLAR ŞAŞTI KALDI

Sabah işe gitmek için evlerinden çıkanlar, Nisan ayında lapa lapa kar yağdığını görünce şaşırdı. Kar yağışı altında yürüyerek işyerlerine gidenler şemsiyeleriyle korunmaya çalıştı. Bazı kişiler de Nisan ayında yağan karın altında selfie çekti.

ABANT’TA KAR KALINLIĞI 10 CM

Kar yağışı kentin yüksek kesimlerinde de etkili oldu. Abant Tabiat Parkı beyaz örtüyle kaplandı. Abant’ta kar kalınlığı 10 santime ulaştı. Kar yağışı TEM ve D-100 Karayolu’nun Bolu Dağı geçişinde ise ulaşımı yavaşlattı.

KAR KÜREME VE TUZLAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Yağış, TEM otoyolunun Yumrukaya, Abant kavşağı, Bolu Dağı Tüneli ve Viyadükler, D-100 karayolunda ise Abant kavşağı, Elmalık, Bakacak, Karanlıkdere ile Seymenler mevkisinde etkili oluyor. Karayolları ekipleri, güzergahlarda kar küreme ve tuzlama çalışmasını aralıksız sürdürüyor. Bölgede görev yapan trafik ekipleri de sürücüleri karyağışına karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Bolu merkezinde de etkili olan karyağışı devam ediyor.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

uçak kazası

Yolcu Uçağı Düştü! Kurtulan Yok!

Rusya’nın Saratov Havayolları’na ait bir yolcu uçağı Moskova’da düştü. Tass haber ajansı, kazada kurtulan olmadığını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir