Anasayfa / +Manşet / Numan KURTULMUŞ: Kabine Değişikliği Yok

Numan KURTULMUŞ: Kabine Değişikliği Yok

Ankara kulislerinde konuşulan kabine değişikliği konusuna ilişkin hükumet sözcüsü Numan Kurtulmuş’tan açıklama grldi. Numan Kurtulmuş kabine değişikliği gündemimizde yok dedi.

BAŞBAKAN YEMEK VERDİ

Yemeğe ve ardından toplanan Bakanlar Kurulu’na, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la Hindistan’da olan Bakanlar katılamadı. Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, toplantının ardından kameraların karşısına geçti.

İşte Kurtulmuş’un açıklamaları:

Önümüzdeki süreçte yeni yönetim modelinin vermiş olduğu olumlu ekonomik havayla, üretimin, ihracatın ve istikrarın artacağını göreceğimizi düşünüyoruz.

KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ GEREKİRSE GÜNDEME GELİR

(Başbakan’ın yemekli toplantısı kabinede revizyon olarak değerlendirilebilir mi?) Hayır değerlendirilemez. Bu ilk kez yapılmıyor. Bu daha önce de, aile ortamı içinde yapıldı. Bu akşam da böyle oldu. Son derece samimi, son derece aile ortamı içinde. Dolayısıyla bakanlar kurulu revizyonu başka bir şey, yemekli bir toplantıda toplanılması başka bir şey. Siyasetin gerektirdiği durumlar ortaya çıktığında, bakanlar kurulu revizyonu gündeme gelir, ama bugün için böyle bir durum söz konusu değil.

RUSYA’YA AFRİN TEPKİSİ

(Afrin’deki Rus askerleri) Türkiye’nin dış operasyonları, sınır güvenliği için gerekli olan operasyonlardır. Suriyeve Irak kuzeyindeki PKK operasyonları sınır güvenliği ve oradan gelecek terör tehditlerini ortadan kaldırmak için yapılan atılan adımlardır. Bölgede neredeyse terör örgütlerinin cenneti haline gelmiş bu bölgelerde, ABDve Rusya’ya bir kez daha hatırlatmak isteriz. Bu bölgede ABD ve Rusya da meşru güçler üzerinden ittifaklarını geliştirmek zorundadır. Dostlarımızın Türkiye’ye zarar veren bu tutumlarını içimize sindiremiyoruz. ORadaki herhangi bir terör grubuyla dostlarımızın görüntü vermesinin şık olmadığını Türkiye’nin hoşuna gitmediğini de tekrar vurgulamak istiyorum.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

şehit

Türkiye Şehitlerini Uğurluyor!

Adana Şehidini Uğurladı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrin kentinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir