Anasayfa / +Manşet / Trump : ‘Suriye’deki Saldırılara Karşı Harekete Geçme Sorumluluğum Var’

Trump : ‘Suriye’deki Saldırılara Karşı Harekete Geçme Sorumluluğum Var’

Amerika başkanı Donald Trump Suriye’deki insanlık dışı saldırılar üzerine açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada Amerika’nın Suriye’deki saldırılara karşı harekete geçeceğini açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye’nin İdlib kentindeki kimyasal silah saldırısını kınadığını belirterek, “Suriye’deki kimyasal saldırıya karşı harekete geçme sorumluluğum var. Dün yapılanlar benim için kabul edilemez” dedi.

“REJİMİN İĞRENÇ FAALİYETLERİNE MÜSAADE EDİLEMEZ”

Trump, Ürdün Kralı 2. Abdullah’la düzenlediği ortak basın toplantısında, Suriye’de Beşşar Esed rejiminin düzenlediği kimyasal silah saldırısına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Saldırıyı “dehşet verici” olarak niteleyen Trump, “Masum insanlar, çocuklar ve güzel bebekler öldü. Esed rejiminin iğrenç faaliyetlerine müsade edilemez.” dedi.

“TAVRIM ÇOK DEĞİŞTİ”

ABD’nin askeri olarak ne yapacağını önceden ifade etmeyeceğini dile getiren Trump, “Suriye’deki kimyasal saldırıya karşı harekete geçme sorumluluğum var. Dün yapılanlar benim için kabul edilemez.” ifadesini kullandı.

Trump, “Benim Suriye ve Esed’e karşı tavrım çok değişti. Bu olay kırmızı çizginin ötesinde benim için çok çizgileri geçti.” diye konuştu.

“GEREKİRSE BMGK DEVREDEN ÇIKARILIR”

ABD’nin BM Daimi Temsilcisi, gerekirse BM Güvenlik Konseyi’nin safdışı bırakılarak Suriye’ye operasyon yapılabileceğini söylemişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler’den çıkacak kararları 5 ülkenin veto etme hakkına sahip olmasına karşı çıkarak “Dünya beşten büyüktür.” demişti.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

şehit

Türkiye Şehitlerini Uğurluyor!

Adana Şehidini Uğurladı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrin kentinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir