Anasayfa / +Manşet / Türkiye Zürih Başkonsolosluğuna Saldırı

Türkiye Zürih Başkonsolosluğuna Saldırı

Türkiye’nin Zürih Başkonsolosluğu’na yüzleri maskeli bir grup tarafından saldırı düzenlendi. Yapılan saldırıda binada maddi hasar meydana geldi ve binaya Erdoğan’a ölüm yazısı yazıldı.

İsviçre’de Türkiye’nin Zürih Başkonsolosluğunun önüne gelen yüzleri maskeli grup, ellerindeki boyaları konsolosluğun cam ve duvarına attı.

Saldırı sırasında binada kimsenin bulunmadığı öğrenilirken, binada maddi hasar meydana geldi.

PKK FLAMASININ RENKLERİNDE BOYALAR ATTILAR

Grup, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhine slogan attı. Saldırıyı gerçekleştiren grubun, atılan boyaların sarı-kırmızı-yeşil renklerinden PKK yandaşı oldukları yönündeki şüpheleri artırdı.

“ERDOĞAN’A ÖLÜM” YAZDILAR

Öte yandan, saldırı sonrası takviye polis ekipleri gönderilerek başkonsolosluk binasında güvenlik önlemi alındı. Bina çevresindeki durak ve duvarlara da “Erdoğan’a ölüm” anlamında İngilizce slogan yazıldığı görüldü.

DAHA ÖNCE DE SALDIRIYA UĞRAMIŞTI

Zürih Başkonsolosluğu, geçtiğimiz Ocak ayında da saldırıya uğramıştı. Konsolosluk önüne gece saatlerinde gelen saldırganlar, binaya havai fişekler atmış, kimsenin yaralanmadığı olayda maddi hasar meydana gelmişti.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

şehit

Türkiye Şehitlerini Uğurluyor!

Adana Şehidini Uğurladı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrin kentinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir