Anasayfa / +Manşet / Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Beşiktaş’a Tebrik

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Beşiktaş’a Tebrik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı İstanbul Protokol İftar Yemeği ve İstanbul’un Fethi’nin 504. kutlamaları programında konuştu. Yaptığı konuşmada Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluğu kazana Beşiktaş kulübünü şu sözlerler kutladı: Her ne kadar Fenerbahçeli olsam da Beşiktaş’ı tebrik etmek boynumun borcudur dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İstanbul Protokolü İftarı ve İstanbul’un Fethinin 564. Yılı Kutlamaları”nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul, Türkiye’nin özetidir. Türkiye’nin 80 vilayetinin tamamının da İstanbul ile insani ve fiziki bağlantısı vardır. Öyleyse İstanbul’u anlatmak, Türkiye’yi anlatmaktır. İstanbul’a hizmet etmek de Türkiye’ye hizmet etmektir. Biz İstanbul’dan aldığımız ilhamla diğer 80 şehrimizin tamamına eğitimden sağlığa, ulaşımdan toplu konuta, kültür sanattan spora ve sosyal yardımlara kadar her türlü hizmeti götürdük, götürüyoruz.” dedi.

“DÜNYA YENİDEN YAPILANMANIN SANCILARINI ÇEKİYOR”

“Dünya yeniden yapılanmanın sancılarını çekiyor” diyen Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye ve onun vitrini olan İstanbul’a bu süreçte çok önemli görevler düşüyor. Biz bu durumun farkında olduğumuz için demokraside ve ekonomide yeni bir atılım döneminin hazırlıklarını yapıyoruz. Bunun için öncelikle 2019’a kadar olan dönemi en verimli şekilde kullanmamız gerekiyor. 2023 hedeflerimiz, bizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine taşıyacak önemli bir eşiktir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki hedeflerimizin de lokomotifi yine İstanbul olacaktır.”

“ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM ÇOK ÖNEMLİ PROJELERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Erdoğan, “İnşallah önümüzdeki dönem, bu bakımdan çok önemli projeleri hayata geçireceğimiz, çok önemli adımları atacağımız bir dönem olacaktır. Tüm bunları sizlerle birlikte gerçekleştireceğiz. Başarılı arkadaşlarımıza destek vererek, verim alamadığımız arkadaşlarımızın yerine yenilerini görevlendirerek, önümüzdeki zamanı en iyi şekilde değerlendirmenin gayreti içinde olacağız. Özellikle de FETÖ, DEAŞ ve PKKbaşta olmak üzere terör örgütlerinin bu şehre verdikleri zararları ortadan kaldıracak, onları bir daha bu şehre el uzatamayacak hale getirecek çalışmaları süratle tamamlayacağız. İşte bugün İçişleri Bakanım saat 12.00’ye doğru beni Kato Dağı’nın tepesinden aradı. Tümgeneral kardeşimizle operasyondaki albayımız ile birlikte oradaki evet, eski adıyla köy korucuları olan, şimdi değiştirdik biliyorsunuz, güvenlik korucularıyla beraber oldukları yerden aradı. ve ne yaptılar orada? İnlere girdiler. ve o girdikleri inlerin tepesinden aradılar.

“ŞEHİTLERİMİZİN NE AHI NE KANI YERDE KALIYOR”

Orada birçok teröristi biliyorsunuz etkisiz hale getirdiler. Şehitlerimiz oluyor ama o şehitlerimizin evet ne ahı ne kanı yerde kalıyor. İşte son günlerde elhamdülillah 1’e 10 gidiyor. Bedelini bu kadar ağır ödetiyoruz, ödetmeye de devam edeceğiz. Çünkü o şehitlerimizi evet öyle kuru kuruya onlar bu vatan için bu millet için şehadete yürümediler. Onun için bu teröristler de bunun bedelini ödeyecekler. İşimiz bitmedi, daha yapacak çok işimiz var. Bu milletin huzurunu sağlayana kadar, bu vatanın huzurunu sağlayana kadar, herkesin 24 saat oturduğu yerde rahatlıkla gezip, dolaşacağı bir yer haline Güney Doğu’yu, Doğu’yu getirene kadar, İstanbul’umuzun da belli yerlerinde bunu sağlayana kadar, Ankara’mızda, İzmir’imizde, 81 vilayetimizin tamamında sağlayana kadar bu süreç devam edecektir, bu böyle biline.” ifadelerini kullandı.

“BİRİLERİ BU MİLLETİ YIKAMAMANIN SANCISINI ÇEKİYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu vatanın, bu milletin, inanın sevgi saygıya çok ihtiyacı var. Bunu başardığımız gün, birliğimizi, beraberliğimizi güçlendirdiğimiz gün bu milleti kimse yıkamayacaktır ve zaten birileri de bu milleti yıkamamanın sancısını çekiyor.” şeklinde konuştu.

Erdoğan: “Özellikle FETÖ, DEAŞ ve PKK başta olmak üzere terör örgütlerinin bu şehre (İstanbul) verdikleri zararları ortadan kaldıracak, onları bir daha bu şehre el uzatamayacak hale getirecek çalışmaları süratle tamamlayacağız.” dedi.

ERDOĞAN BEŞİKTAŞ’I TEBRİK ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şampiyonluğunu ilan eden Beşiktaş’ı da tebrik etti.

Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

Bu akşam İstanbul’dan Beşiktaş, süper ligde Türkiye şampiyonu oldu. Tebrik ediyorum, kutluyorum. Ben bıraktığımda 4-0’dı ondan sonra ne oldu bilmiyorum. Bitti mi 4-0? 4-0 bitmiş. Her ne kadar Fenerbahçeliysem de tebrik etmek boynumun borcudur. Bize bu yakışır.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

şehit

Türkiye Şehitlerini Uğurluyor!

Adana Şehidini Uğurladı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrin kentinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir