Anasayfa / +Manşet / Dumbell Seti Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Dumbell Seti Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Genel adıyla fitness olarak bilinen vücut egzersizlerinde, dumbell çok önemli bir yer tutar. Özellikle bedenin üst bölgesini çalıştırmak için sıklıkla kullanılan dumbell seti, omurganın ve kol kaslarının güçlenmesini sağlarken, göğüs ve bel çevresini de biçimli bir hale getirmede ana aktörle olarak kendini gösterir.

Eğer dumbell seti fiyatlarının neye göre değiştiğini araştırıyorsanız, birçok markanın dumbell modelinde ve fiyat aralığında farklılıklar olduğunu görmüşsünüzdür. Çünkü bu ürünlerin fiyatları, birçok şeyde olduğu gibi, üretiminde kullanılan malzemeye göre değişkenlik gösterir.

Dumbell Seti Modelleri Nelerdir?

Eğer içi kumla doldurulmuş plastik bir dumbell alırsanız, diğerler dumbell modellerine göre daha ekonomik bir tercih yapmış olursunuz. Özellikle ev içinde kullanacak olanlar ve bu işe yeni başlayanlar için gayet uygun bir seçenektir. Fakat bu dumbell seti ne yazık ki döküm üzerine vinil dumbell kadar dayanıklı değildir. Bu nedenle dikkatli kullanılmasında fayda vardır. Aksi takdirde patlama, yarılma gibi keyifsiz durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Eğer spor salonunuza dumbell seti almak istiyorsanız, diğerlerine göre çok daha dayanıklı olan kauçuk bir seti tercih edebilirsiniz. Elle tutumu kolaylaştıran ergonomik döküm malzeme sayesinde, dayanıklı ve kullanışlı bir ürün satın almış olursunuz. Tabii ki artık bu alanda profesyonel olan kişiler için de bu ürünler uygun olacaktır.  Bu tür dumbell modellerini, kişiye özel kilo seçenekleriyle pilates, fitness ya da dipping gibi uygulamalarda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Tabii ki sadece vücut biçimlendirme için değil, vücut geliştirme sporları için de vazgeçilmezdir.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

uçak kazası

Yolcu Uçağı Düştü! Kurtulan Yok!

Rusya’nın Saratov Havayolları’na ait bir yolcu uçağı Moskova’da düştü. Tass haber ajansı, kazada kurtulan olmadığını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir